Štítek: projekty

Erasmus+ – výjezd do Lotyšska

11. 5. 2016

Ve dnech 24. 4. – 30. 4. v rámci projektu Erasmus+ „Schule draußen“ jsme navštívili zemi tisíců jezer – Lotyšsko. Po příletu do hlavního města Rigy jsme byli ubytováni v nádherném hotelu Valdemars, kde jsme se postupně setkávali se studenty z Chorvatska, Rakouska a Maďarska. Následující den jsme absolvovali prohlídku okouzlujícího historického centra Rigy a okolí.

Tři dny ve Varšavě a nyní tři dny u nás v Ostravě

4. 11. 2015

Naši studenti se zúčastnili mezinárodní výměny s polskými studenty. Tentokráte proběhlo setkání s českou historií, Ostravou a jejími památkami. Akce se konala v rámci projektu PANTu Dialog přes hranici – setkávejme se a naslouchejme si! a podpořilo ji Česko-polské fórum při Ministerstvu zahraničí ČR. Setkání v Ostravě proběhlo ve dnech 21. – 24. října 2015 a navázalo tak na setkání ve Varšavě ve dnech 24. – 26. září 2015. V jeho průběhu polští i čeští studenti prezentovali výstupy společného projektu o socialisticko-realistické architektuře a památkách Ostravy i Varšavy.

Projekt Integrace středoškoláků do výuky Fyziologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity

25. 9. 2015

V tomto akademickém roce 2015/2016 odstartoval již třetí ročník úspěšného kurzu, ve kterém si studenti středních škol mohou vyzkoušet studium alespoň jednoho předmětu vysoké školy v „nultém“ ročníku. Smyslem programu je ověřit skutečných zájem a předpoklady studentů pro studium medicínských a příbuzných oborů.

Rok v Lotrinsku

31. 3. 2015

Středoškolským studentům z Moravskoslezského kraje je již několik let nabízena možnost strávit rok na některém z lyceí v partnerském regionu Lotrinsko (Francie). Podmínkou příjetí je bezvadná znalost francouzského jazyka. Kandidátkami letošního výběrového řízení byly i dvě studentky našich francouzských tříd: Natálie Koubková ze 4.E a Martina Kubicová ze 3.E. Obě se umístily v první skupině mezi pěti nejlepšími uchazeči a my jim blahopřejeme.

Studenti obnovují paměť kraje svědectvími z databáze University of Southern California

27. 1. 2015

Dokonce i se španělskými, německými, anglickými a samozřejmě také i s českými nahrávkami pracovali studenti dějepisného semináře, aby mapovali 22 osudů a životních příběhů lidí původem z Moravskoslezského kraje. Pamětníci vzpomínají nejen na události II. světové války, ale také na dobu před a po válce. Dnes jejich příběhy doma téměř nikdo nezná, hlavně proto, že řada z nich odešla do zámoří, další se přestěhovali jinam, nebo již nežijí. Aby tyto příběhy nezapadly, rozhodli se studenti, že se je pokusí rekonstruovat z digitalizovaných interview.