Štítek: projekty
Active citizens? To je 4. E!
„Globálně propojeni, místně zapojeni“, tak zní heslo mezinárodního programu Active Citizens. Usiluje o svět, ve kterém jsou lidé připraveni bezkonfliktně a efektivně spolupracovat s druhými na zlepšování svého okolí, a zaměřuje se na problematiku změny klimatu a její řešení...
Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy
Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19. Od 1. 1. 2022 je naše škola zapojena do Národního plánu obnovy. Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Znáte naše obojživelníky a plazy?
Mezi lidmi mají nevalnou pověst, některých se bojíme, mnohých se i štítíme. Přitom jde často o ohrožené druhy, které se obtížně přizpůsobují – i malá změna v jejich přirozeném prostředí může vést k vymizení celé populace. V přírodě se s nimi můžeme pravidelně setkávat až teď na jaře.
Víte, co je heterotrofní asimilace?
Pokud je to pro vás velká neznámá, zeptejte se našich studentů z 1. A, 1. B nebo 3. E. Ti totiž před Velikonocemi dostali poměrně náročný domácí úkol, a sice zopakovat si pojmy saprofág (saprofyt) a parazit, zjistit, co jsou vlastní a příležitostní paraziti, poloparaziti a mixotrofní organismy, a ke každé skupině vyhledat zástupce rostlin i s obrázkem.
Projekt KOSTKY
Po úspěchu z předchozího roku jsme se rozhodli obnovit projekt KOSTKY, který se zabývá prevencí užívání návykových látek v čele s kouřením, dále pak stresem a kyberšikanou.
Návštěva knihovny
V listopadu jsme se v rámci projektového dne zúčastnili návštěvy Knihovny města Ostravy. Naše prohlídka začala v oddělení dětí a mládeže, kde jsme si vyslechli přednášku o spoustě zajímavých knížek, např. o novém vydání Deníku Anny Frankové. Poté prohlídka pokračovala v Britském centru a v nedávno otevřeném „American corner“.
Ostravská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny
Ve dnech 18.–20. listopadu 2019 se uskutečnila druhá část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Ostravou a Olomoucí, jejich památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.
Šifra Pavla Tigrida: meta sametu se blíží
Důležité informace pro všechny luštitele Šifry Pavla Tigrida! – Tento týden budete mít několik posledních šancí získat indicie k odhalení tajného kódu. Pečlivě si projděte školní web, Facebook i Instagram a mobilizujte své dedukční a pátrací schopnosti. Úspěšní detektivové nám mohou svá řešení poslat na adresu sifra@jazgym.cz do 14. 11. 2019. Výherce vyhlásíme 15. 11. 2019 v 15:00 hodin během slavnostního programu ve stanu na Masarykově náměstí. Nic není rozhodnuto; hraje se do poslední chvíle, ale vteřiny neúprosně běží a slova naskakují jedno za druhým…
Krakovská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny
Ve dnech 22.–24. října 2019 se uskutečnila první část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Krakovem, jeho památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.
Vracíme se na začátek – staronová indicie je venku!
Nestihli jste se projet tramvají? - Nevadí, tady máte jedničku ještě jednou.