Štítek: studium
Rok ve Francii
Středoškolským studentům z Moravskoslezského kraje je již několik let nabízena možnost strávit rok na některém z lyceí v partnerském regionu Lotrinsko (Francie).
Je autismus dar, nebo prokletí?
Dokumentární snímek „Normální autistický film“ se zaměřením na Aspergerův syndrom měla naše třída 3.E příležitost vidět v rámci festivalu Jeden svět. Setkání se odehrálo za účelem vzdělat studenty o autismu, ke kterému se ne vždy přistupuje správně.
Et toi, tu connais la Bretagne? Bretaň očima absolventů pracovních stáží
První prosincovou sobotu zavládla v Centru Pant francouzská atmosféra. Studenti, kteří se během léta zúčastnili dvouměsíčních pracovních stáží v Bretani, přišli pohovořit o svých zkušenostech a pobavit vtipnými příhodami. Večer si nenechali ujít jak mnozí potenciální zájemci o stáž, tak rodinní příslušníci absolventů.
Simona Navaříková žije svůj americký sen
Žákyně Simča Navaříková uspěla ve výběrovém řízení Fulbrightovy komise a od letošního září studuje na americké střední škole ve městě Howell, stát Michigan. Opustila tak na rok naše lavice a využívá všech možností, které jí plné stipendium nabízí.
O brexitu s Erikou Kadlčíkovou
Zajímá vás, jak brexit změnil život ve Velké Británii? Jak prožívali přípravy na odchod sami Britové? Jak pociťují jeho dopady? Jak se změnily podmínky studia na britských univerzitách pro zahraniční studenty? O tom všem se debatovalo francouzsky v jedné z únorových hodin zeměpisu v 5. E.
Nabídka témat Středoškolské odborné činnosti
Středoškolská odborná činnost (SOČ) je jednou z nejstarších českých soutěží pro studenty gymnázií a jiných SŠ. Patří mezi prestižní soutěže a pro mnoho studentů se stává startem kariéry a přípravou na studium na univerzitě. Vyberte si i Vy své téma a zkuste se stát mladým vědcem!
Alfa a omega studia v zahraničí
Naše gymnázium již několik let úspěšně spolupracuje s Alfa Agency Brno. Tato společnost pomáhá žákům, kteří mají seriózní zájem studovat střední školu v zahraničí, si tento sen snadněji splnit. V pondělí 30. září 2019 se setkalo našich sto převážně šestnáctiletých žáků se zástupcem firmy, spolupracovnicí z USA, která žákům pomáhá najít tu správnou školu, a žákem, který strávil část loňského školního roku v Kanadě. Žáci se seznámili s možnostmi, které jim jsou otevřeny, a s autentickými zážitky a zkušenostmi, které byly velmi lákavé.
Klinická věda studentům – přednáška o nových trendech v zobrazovacích metodách pro zájemce o studium medicíny a příbuzných oborů
Dne 14. října se v prostorách našeho gymnázia uskutečnila přednáška mladého klinického vědce Daniela Krahulce, MSc., našeho absolventa. Dan Krahulec v současné době působí na institutu Marie Curie Fellow, Royal Philips – MR R&D Clinical Science – Neuro MRI v Holandsku. Přednáška proběhla v angličtině. Cílovou skupinou posluchačů byli především zájemci o studium medicíny a příbuzných oborů z řad studentů našeho gymnázia, ale i hosté ze tří spřátelených gymnázií (Gymnázium Hrabůvka, Wichterlovo gymnázium a Matiční gymnázium), která se již několik let spolu s JGPT podílí na projektu Integrace středoškoláků do výuky fyziologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity.
Hodina němčiny „tak trochu jinak“
Zpestřit výuku němčiny se dá různými způsoby. Tentokrát naše gymnázium navštívil student z německých Drážďan. O jeho návštěvě a hodině němčiny „tak trochu jinak“ napsala své dojmy Izabela Volná ze třídy 3.A. Ve čtvrtek 18.10. jsme se spolužáky z 3.A a 3.B zažili poněkud netradiční hodinu němčiny. Za ni vděčíme naší spolužačce Kláře Turčínkové, která se letos po roce vrátila z Německa. Do Česka ji totiž přijel navštívit její kamarád Max, a proto hned nabídla panu profesorovi možnost ozvláštnit výuku a přivedla Maxe do hodiny. Předem jsme měli připravené otázky – samozřejmě schválené panem profesorem – abychom předešli různým gramatickým chybám nebo nevhodným formulacím (a také proto, abychom udělali dobrý dojem).
Osmičková výročí
Ve středu 31. 10. 2018 si i naše škola v rámci projektového dne připomněla osmičková výročí. V povinných seminářích se studenti 1.–3. ročníku seznámili s klíčovými událostmi let 1918, 1938, 1948 a 1968 a vyzkoušeli si práci s dobovými texty. Mimo jiné sledovali i život středostavovského česko-polského rodáka Josefa Nováka, jehož osud navíc mohli svými rozhodnutími v dílčích aktivitách ovlivnit.