Štítek: exkurze
KOSTKY všude, kam se podíváš
Taky už jsi viděl někde v areálu školy nápis KOSTKY, ale pořád přesně nevíš, co to znamená? Dovol mi to tedy osvětlit. KOSTKY jsou letošní školní projekt pořádaný Lenkou Žvakovou, která je zde vždy pro tebe. Zaměřujeme se na tři kritická témata, se kterými se velká část mladých lidí dnes potýká: kouření, stres, kyberšikana.
Krakovské setkání českých a polských studentů
Ve dnech 22.–24. listopadu 2018 se uskutečnila druhá část VII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Krakovem, jeho památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra. Letošní česko-polské studentské výměny se zúčastnili studenti z krakovského VII. prywatnego liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja a ostravského Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě.
Ostravské setkání českých a polských studentů
Ve dnech 25.–27. října 2018 se uskutečnila první část VII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Nabídla účastníkům setkání s českou historií, Ostravou, jejími památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra. Letošní česko-polské studentské výměny se zúčastnili studenti z krakovského VII. prywatnego liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja a ostravského Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.
Co se studenty může udělat jedna exkurze do Prahy aneb Monika Bochenská: Pražská odyssea ve volném verši
Řekli jsme účastníkům tradiční exkurze do našeho hlavního města. Napište třeba pár slov o Praze, jak to bylo, co jste viděli. A zkuste psát spíše o dojmech a pocitech, nesepisujte jen výčet navštívených míst. Nejde o popis. A takhle to dopadlo…
4. A v Praze
Třída 4. A ve dnech 3.–5. 10. 2018 navštívila Prahu. Třídenní exkurze měla poznávací charakter, a tak jsme město prošli křížem krážem. Ve středu 5. 10. jsme v brzkých ranních hodinách opustili Ostravu a hned po příjezdu začal program návštěvou Pražského hradu. V rámci prohlídky jsme viděli Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Vladislavský sál a další pamětihodnosti. Pak následovala prohlídka Židovského muzea a čtyř synagog ve Starém Městě. Den vyvrcholil zhlédnutím divadelního představení s názvem Pravda v Divadle Na Fidlovačce.
Do Anglie po stopách krále Artuše
Na začátek nového školního roku připravila sekce anglického jazyka Jazykového gymnázia Pavla Tigrida ve spolupráci s CK Školní zájezdy tradiční studijně-vzdělávací zájezd. Tentokrát jsme ve dnech 8.–15. 9. 2018 vyrazili do jižní Anglie po stopách krále Artuše a osádku tvořilo 41 studentů pod vedením tří učitelů a jedné asistentky učitele, Marissy Shapiro, která bude po celý školní rok 2018/19 na naší škole působit v rámci Fulbrightova programu. Dle ohlasů a velké radosti všech se zájezd i letos vydařil.
Zájezd do Anglie očima studentů
Ve dnech 8.–15. 9. 2018 jsme se vydali prozkoumat nejrozmanitější zajímavá místa a památky jižní Anglie, oblasti Cornwallu. Náš zájezd jsme po dlouhé noci plné cestování odstartovali v ranních hodinách v Belgii pod známým Atomiem a poté jsme si prošli kouzelné městečko Bruggy, též přezdívané „Benátky severu”.
Letošní návštěva Krevního centra
Opět po roce se naši žáci v rámci dvouletého biologického semináře zúčastnili exkurze do jedné z největších transfuzních stanic v České republice. Mnohé z nich tato návštěva obohatila o představu jejich budoucí profese ve zdravotnictví, popřípadě v jiných oborech s praktickým využitím biologie. Jaké dojmy si studenti biologové odnesli z této „výpravy“, se dočtete v následujících třech příspěvcích Vladimíry Sikorové, Veroniky Střílkové a Josefa Paličky.
Návštěva Světa techniky
Ve středu 11. 4. 2018 se naše třída společně s paní profesorkou Drobíkovou zúčastnila dvou velice zajímavých, dobře připravených a zároveň zábavných přednášek ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a postupně se zúčastnili programů s názvem Záhada jaderné elektrárny a Chemická pitva vody. Moji skupinku nejdříve čekal náročný úkol, a to dostat se ven z jaderné elektrárny, kde nastaly neočekávané potíže.
Exkurze do Uherského Brodu
Ve středu 11. dubna 2018 se třídy 1.A a 3.E vydaly vlakem do Uherského Brodu. Vyrazili jsme po stopách Jana Amose Komenského a v projektu IWalks Mgr. Marcela Mahdala jsme toto město prozkoumali očima pamětníků židovských transportů v době druhé světové války. V první části dne věnované Učiteli národů jsme měli možnost blíže poznat příběh jeho života a okolnosti vzniku jeho literárních děl. V muzeu věnovaném jemu i historii Uherského Brodu nás paní průvodkyně seznámily s rodokmenem Komenského i se strastmi, které ho v životě potkaly.