Štítek: projekty

Projekt KOSTKY

5. 3. 2020

Po úspěchu z předchozího roku jsme se rozhodli obnovit projekt KOSTKY, který se zabývá prevencí užívání návykových látek v čele s kouřením, dále pak stresem a kyberšikanou.

Návštěva knihovny

11. 12. 2019

V listopadu jsme se v rámci projektového dne zúčastnili návštěvy Knihovny města Ostravy. Naše prohlídka začala v oddělení dětí a mládeže, kde jsme si vyslechli přednášku o spoustě zajímavých knížek, např. o novém vydání Deníku Anny Frankové. Poté prohlídka pokračovala v Britském centru a v nedávno otevřeném „American corner“.

Ostravská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny

28. 11. 2019

Ve dnech 18.–20. listopadu 2019 se uskutečnila druhá část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Ostravou a Olomoucí, jejich památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.

Šifra Pavla Tigrida: meta sametu se blíží

11. 11. 2019

Důležité informace pro všechny luštitele Šifry Pavla Tigrida! – Tento týden budete mít několik posledních šancí získat indicie k odhalení tajného kódu. Pečlivě si projděte školní web, Facebook i Instagram a mobilizujte své dedukční a pátrací schopnosti. Úspěšní detektivové nám mohou svá řešení poslat na adresu sifra@jazgym.cz do 14. 11. 2019. Výherce vyhlásíme 15. 11. 2019 v 15:00 hodin během slavnostního programu ve stanu na Masarykově náměstí. Nic není rozhodnuto; hraje se do poslední chvíle, ale vteřiny neúprosně běží a slova naskakují jedno za druhým…

Krakovská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny

11. 11. 2019

Ve dnech 22.–24. října 2019 se uskutečnila první část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Krakovem, jeho památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.

Vracíme se na začátek – staronová indicie je venku!

15. 10. 2019

Nestihli jste se projet tramvají? - Nevadí, tady máte jedničku ještě jednou.

Dočkali jste se – nová indicie je venku!

1. 10. 2019

Pro všechny nedočkavé luštitele zveřejňujeme další indicii – tentokrát ze sportovní sekce Rudého práva. Příjemné počtení!

KOSTKY? KOSTKY! Aneb Spolužák ti řekne, odborník poradí

28. 6. 2019

Studenti učí studenty… Díky celoročnímu projektu JGPT podporovanému Moravskoslezským krajem se mohlo téměř dvacet studentů vyškolit a stát se na rok učiteli – lektory. Dvacítka zájemců z 1. a 2. ročníku prošla školeními a besedami s odborníky. Pod vedením lektorky Hany Freiwaldové z organizace AZ HELP Ostrava si tito studenti pak dál připravovali semináře a workshopy pro své spolužáky.

Lekce první pomoci pro žáky 2. ročníků

14. 5. 2019

Dne 26. 4. 2019 zavítali na naši školu studenti Střední zdravotnické školy v Ostravě se svým projektem „To dám”, který realizují pod vedením své paní učitelky Mgr. Kreuzerové. Tento projekt je zaměřen na zdravovědu a praktickou výuku poskytování první pomoci. Možnost zúčastnit se jsme tentokrát dostali my, studenti 2. ročníku (třídy 2.A a 2.C). Všechno začalo tím, že jsme se shromáždili ve velké tělocvičně a vyslechli si krátký úvod, během kterého jsme byli seznámeni s celým projektem i našimi lektory. Poté proběhlo náhodné rozdělení do skupin – a hurá na věc. Bylo pro nás připraveno pět stanovišť, přičemž každé se zaměřovalo na jiný druh pomoci či zranění.

Komenský a IWalk

8. 5. 2019

Dne 24. 4. 2019 jsme se zúčastnili exkurze v Uherském Brodě, v jednom z možných rodišť Jana Amose Komenského. Naše výprava sestávala převážně z žáků 1. A, zčásti i z žáků 1. B, 1. C a 3. E. Exkurze začala prohlídkou Muzea J. A. Komenského, kde jsme byli seznámeni s jeho životním příběhem, jeho tvorbou a souvislostmi jeho myšlenek s dnešní dobou. Také jsme se dozvěděli něco málo o historii Uherského Brodu, avšak nejzajímavější byla část expozice nazvaná „Studna poznání”. Nahlédnutím do této „studny” nám bylo umožněno poznání Komenského knihy Labyrint světa a ráj srdce, a to formou komentovaného videa, které nám zprostředkovalo některé pasáže ze života spisovatele proložené úryvky ze zmíněné knihy.