Žáci 2.E navštívili Dům umění v Ostravě

25. 4. 2018

Po překročení prahu Domu umění 11. 4. 2018 objevila třída 2.E jiný svět – svět umění. Moderní architektura kombinovaná s výtvarnými díly vytvořila pestré prostředí, které nám bylo představeno naší průvodkyní paní Mgr. Janou Sedlákovou.

„Napřed uhořet“ – tento název vystihuje společné znaky dvou umělců prezentujících svá díla na výstavě. Jak fotograf Ivan Pinkava, tak sochař Eliáš Dolejší jsou opravdu zapálení pro svou tvorbu. Ve výstavních prostorách nás zaujalo hned několik objektů. Místnosti dominovaly sochy, na jejichž tvorbu autor použil pryskyřici a odpadní materiály. K vytvoření neméně zajímavých fotografií posloužily odpadní materiály, ale také komody, vázy a lidé. „Co ve vás tyto fotografie a skulptury vyvolávají?“ To byla otázka, na kterou měla 2.E odpovědět. Žáci k jednotlivým dílům pokládali papírky s názvy, které vyjadřovaly jejich pocity. Mohli se zúčastnit také promítání pomocí diaprojektoru. Kreativní část této činnosti spočívala v tom, že do diarámečku dali studenti kousky plastů, peříček nebo kápli barvy, které na promítacím plátně vytvořily ohromující ornamenty.

Zakončení exkurze bylo symbolické. Každý dostal papírek, na který napsal své starosti. Tyto papírky pak byly spáleny. Nakonec jsme dostali bílý, nepopsaný list papíru pro nový začátek. Rozešli jsme se s nadějí na lepší zítřky.

Za 2.E Adam Zonča

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel