Umíte poskytnout první pomoc?

19. 2. 2018

Poskytnout člověku první pomoc je jednou z povinností každého občana. Bohužel často ani netušíme, jak se máme správně zachovat v různých situacích, kterých můžeme být každý den svědky. A proto často jen zavoláme na známé číslo 155 a promarníme drahocenné minuty čekáním na příjezd sanitky. To je ale třeba změnit.

V rámci tématu zdraví a nemoci zpracovala 4. E v hodinách anglického jazyka projekt, díky němuž máme všichni větší šanci dočkat se rychlejší laické pomoci. V malých skupinách připravili žáci plakát na vybrané téma. Pokusili se jasně a srozumitelně popsat kroky, které je třeba v různých situacích podniknout. Jestli se jim to podařilo, můžete zhodnotit sami.

Nejúspěšnější částí projektu byla samozřejmě série názorných ukázek, díky kterým si snad budou všichni aktéři pamatovat, co dělat. Pokud na veřejnosti pocítíte bolest na hrudi, přestanete dýchat, budete mít epileptický záchvat, utrpíte popáleniny, zlomíte si končetinu nebo se zraníte a budete krvácet, doufejte, že bude poblíž někdo s patřičnými znalostmi. Třeba některý z žáků 4. E.

Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel