Ukliďme Česko

23. 4. 2019

V sobotu 6. 4. 2019 jsme se zapojily do akce Ukliďme Česko. Uklízely jsme v lese v okolí porubské myslivny a dohromady jsme posbíraly dva plné pytle odpadků, nejčastěji plastových láhví, plechovek a obalů od potravin. Cestou jsme potkávaly i další sběrače. Sbírání nám zabralo asi hodinu, a i když jsme neposbíraly úplně velké množství, myslíme si, že i tak jsme určitě pomohly. Moc rády jsme se této akce zúčastnily.

Aneta a Maja, 4.E

V sobotu 6. 4. 2019 jsem se zúčastnila celorepublikové akce Ukliďme Česko. Naše město Klimkovice zorganizovalo úklid černé skládky. I když z rána pršelo, účast nebyla malá. Přišlo okolo 25 lidí a někteří se přidali později, až přestalo pršet. Většina zúčastněných byli dospělí lidé, ale přišlo i pár dětí. Asi 3 hodiny jsme uklízeli skládku u Hluboké cesty a pak jsme se přesunuli do městského parku. Posbírali jsme více než 20 pytlů odpadků. Většinou to byly plasty a sklo, ale našla se i stará televize a pneumatiky. Doufám, že se příští rok zúčastní více lidí, včetně mě a mých spolužáků.

Tereza, 4.E

Dne 14. 4. 2019 jsme se rozhodly, že v rámci akce Ukliďme Česko půjdeme u nás v Ostravě uklízet břeh řeky Ostravice. Trvalo nám to přibližně 2 hodiny. Nejvíce odpadků, které jsme našly, bylo z plastu, méně pak z papíru a nejméně ze skla. Spousta nepořádku se schovávalo mezi kameny. Našly jsme i lopatu, což byl náš největší „úlovek”. Myslím, že sběr odpadků by si měl zkusit každý, pak by si lidé rozmysleli, jestli obal od tyčinky vyhodí na zem, nebo ho dají do koše. Doufám, že příště se této akce zúčastní více lidí.

Inès, 4.E

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel