Tvůrčí psaní s Elodie Ledure (Belgie)

25. 5. 2015

Myslím, že setkání s belgickou fotografkou Mlle Elodie Ledure bylo nejen pro mne, ale i pro mé spolužáky velice zajímavé, poučné a také inspirující. Její fotografie jsou velice originální a neobvyklé. O to kreativnější byla práce pro nás, když jsme museli vymyslet příběh vzniku dané fotografie. Během této velice tvůrčí hodiny jsme se nejen pobavili, ale také procvičili (a někteří možná i zlepšili) svou francouzštinu. Mě osobně tato činnost hodně bavila, a kdybych v pozdější době měla možnost se něčeho podobného zúčastnit, jistě bych neváhala.

D’après moi, la rencontre avec la photographe belge Mlle Elodie Ledure était très intéressante, éducative et inspirante aussi. Ses photos sont originales et extraordinaires. Grâce à la créativité de Mlle Ledure, nous pouvions inventer une histoire de «la naissance» de photo. Pendant ce cours créatif, nous nous sommes bien amusés et en plus, nous avons révisé (et appris aussi de nouveaux mots) notre français. Moi personnellement, j’ai aimé cette activité et si j’avais l’occasion de recommencer, je n’hésiterais pas.

Tereza Novotná, 5. E

17. 3. 2015 jsme se zúčastnili setkání s belgickou fotografkou. Tato událost byla velmi zajímavá a také kreativní. Přednáška nebyla nudná, ale naopak jsme se do celého programu mohli zapojit sami, popsat její tvorbu a zasadit ji do nějaké konkrétní situace. Elodie se nám opravdu věnovala a snažila se nám pomoci v našich představách a myšlenkách. Její tvorba je opravdu zajímavá a chtěla bych se s ní setkat znovu.

Nous avons participé à la rencontre avec une fotogrape belge. Cet événement était très intéressant et créatif aussi. Ce n’était pas un discours ennuyeux au contraire, on pouvait essayer de décrire ses photos et de raconter une histoire qui était joint avec une situation concrète. Elodie travaillait avec nous et elle voulait nous aider avec nos idées et pensées. Sa production est très intéressante et je voudrais la rencontrer encore une fois.

Barbora Petrlíková, 5. E

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel