Studium na zahraničních univerzitách

9. 1. 2017

Navštěvovat po maturitě vysokou školu v cizině bývá pro české studenty lákavé, ovšem finančně náročné. Mnozí však netuší, že existují fondy, nadace či programy, které pro tyto účely udělují nejrůznější stipendia.

Proto jsme pozvali mezi nás bývalého studenta Ondřeje Tolocha, který čtvrtým rokem studuje mezinárodní právo na Univerzitě v Aberdeenu ve Skotsku, aby našim žákům předal své zkušenosti a užitečné rady.

Ucházet se o některou z prestižních vysokých škol lze v rámci programu Erasmus. Je třeba zvládnout výběrové řízení, jehož součástí jsou i doporučující a motivační dopisy. Evropské univerzity většinou vyžadují i jazykové certifikáty nebo trvají na jazykové zkoušce, v některých případech je třeba složit test studijních předpokladů (např. zkouška SAT nebo ACT pro uchazeče o bakalářské studium v USA).

Studijní pobyty v zahraničí přinášejí mladým lidem nejen zkušenosti v oblasti vzdělávání a poté lepší uplatnění na trhu práce, ale i širší kulturní rozhled, samostatnost a zodpovědnost. Uvědomí si svoji vlastní jedinečnost a jiným kulturám předávají zvyklosti a tradice své země.

Připravila Mgr. Svatava Pitříková

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel