Studenti sadí krokusy

21. 3. 2016

I letos zasadili studenti dějepisného semináře cibulky žlutých krokusů, aby si tak připomněli oběti holokaustu a jiných genocid.

Naše škola se již po šesté zúčastnila společného projektu Židovského muzea v Praze a irské organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI).

Cibulky krokusů mají připomínat židovské hvězdy, kterými se nacisté snažili segregovat a odlidštit skupinu obyvatel, které úředně označili za Židy.

Výsadba krokusů není jedinou aktivitou studentů dějepisného semináře. Jeho nedílnou součástí je i program již tradiční exkurze po židovských a německých stopách předválečné Ostravy, o nichž se mezi laickou veřejností příliš neví.

Díky tomu, že je naše škola jednou ze dvou pilotních škol University of Southern California Shoah foundation v České republice, tak mohou studenti dějepisného semináře vyhledávat v největší databázi videointerview na světě a nacházet v ní osudy lidí, kterým do jejichž osobního života zasáhly „velké“ dějiny. Studenti tak získají nejen individuální prožitky lidí, kteří prošli obdobím utrpení a bezpráví, ale sami si osvojí neocenitelné pracovní postupy a zkušenosti badatelů.

Související články


« zpět

Třídní schůzky pro rodiče žáků 1. ročníků

Ve středu 19. 9. 2018 proběhnou třídní schůzky pro rodiče žáků 1. ročníků. Třídní schůzky proběhnou pro 1. A a 1. B od 16 hod., pro 1. C a 1. E od 17 hod.