Studenti sadí krokusy

21. 3. 2016

I letos zasadili studenti dějepisného semináře cibulky žlutých krokusů, aby si tak připomněli oběti holokaustu a jiných genocid.

Naše škola se již po šesté zúčastnila společného projektu Židovského muzea v Praze a irské organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI).

Cibulky krokusů mají připomínat židovské hvězdy, kterými se nacisté snažili segregovat a odlidštit skupinu obyvatel, které úředně označili za Židy.

Výsadba krokusů není jedinou aktivitou studentů dějepisného semináře. Jeho nedílnou součástí je i program již tradiční exkurze po židovských a německých stopách předválečné Ostravy, o nichž se mezi laickou veřejností příliš neví.

Díky tomu, že je naše škola jednou ze dvou pilotních škol University of Southern California Shoah foundation v České republice, tak mohou studenti dějepisného semináře vyhledávat v největší databázi videointerview na světě a nacházet v ní osudy lidí, kterým do jejichž osobního života zasáhly „velké“ dějiny. Studenti tak získají nejen individuální prožitky lidí, kteří prošli obdobím utrpení a bezpráví, ale sami si osvojí neocenitelné pracovní postupy a zkušenosti badatelů.

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel