Školní kolo olympiády v angličtině – Nejmladší studenti ohromili porotu svými výkony

5. 12. 2016

Byli to Tomáš Reichrt ze třídy 1.A a Kateřina Kučerová ze 2.E, tedy jedni z nejmladších studentů naší školy, kteří porotce přesvědčili o svých výborných konverzačních dovednostech v jazyce anglickém. Tomáš a Katka budou naši školu reprezentovat v okresním kole.

Zájem o angličtinu projevilo v prvním, rozřazovacím kole soutěže téměř sto studentů ve dvou kategoriích. Dne 2. listopadu byli tito studenti otestováni poslechovým cvičením, po kterém ti nejlepší postoupili do ústního kola – čtyři studenti nižšího stupně gymnázia a sedm studentů vyššího stupně, tedy čtyřletého gymnázia.

Poté 30. listopadu zasedali vyučující angličtiny ve třech komisích, které postupně prozkoušely ústní projev studentů. Nejprve musel každý soutěžící několik minut mluvit na vylosované téma a poté popisovat obrázek, popřípadě řešit komunikační situaci, která z obrázku vycházela. Porotci po skončení soutěže museli konstatovat, že nejmladší z našich studentů zvládli ústní projev na skvělé, často až překvapivě vysoké úrovni.

Na závěr našeho konverzačního klání přišlo vyhlašování výsledků. Malé pozornosti včetně diplomů předala výhercům paní ředitelka Zdeňka Průšová.

Celkové umístění vyšší kategorie (čtyřleté gymnázium)

  1. Tomáš Reichert (1.A)
  2. Karolína Kotarová (2.A)
  3. Barbora Sukatschová (1.A)

Celkové umístění nižší kategorie (nižší stupeň gymnázia)

  1. Kateřina Kučerová (2.E)
  2. Emilie Jana Pinterová (2.E)

Všem soutěžícím děkujeme za účast a gratulujeme k pěkným výkonům. Výhercům srdečně blahopřejeme a přejeme jim hodně štěstí v okresním kole!

Zuzana Włodowska

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel