Simulace jednání zastupitelstva

3. 5. 2018

Dne 10. 4. 2018 jsem se s několika dalšími studenty našeho gymnázia zúčastnil simulace jednání zastupitelstva Moravskoslezského kraje v budově Krajského úřadu v Ostravě. Tuto akci pořádala organizace Mladí demokraté.

Nejprve jsme měli možnost vyslechnout přednášku náměstka hejtmana kraje a diskutovat s ním o situaci v oblasti školství v Moravskoslezském kraji a v České republice. Krátce po přednášce jsme dostali jmenovky a rozdělili se do „politických stran“. Mezi návrhy, které jsme měli za úkol projednat, byla například stavba nové budovy vědecké knihovny v Ostravě nebo návrh na odkoupení ostravských hutí od společnosti ArcelorMittal.

I když některé návrhy působily jako „přitažené za vlasy“, byla to velmi zajímavá zkušenost a taktéž výhry pro ty, kdo prokázali dobré řečnické schopnosti, stály za to (cesta do Štrasburku nebo Bruselu). Už se těším do Štrasburku a všem, kdo mají alespoň trochu zájem o politiku nebo dění v kraji, rozhodně doporučuji podobnou akci vyzkoušet.

Petr Foniok, 2.B

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel