Siemens – zaměstnavatel snů?

12. 1. 2018

Dne 21. 12. 2017 jsme my, studenti němčiny čtvrtých ročníků našeho gymnázia, vyrazili společně s naší němčinářkou paní Hyllovou na návštěvu do centra sdílených služeb firmy Siemens v Ostravě. Tato německá společnost poskytuje spoustu pracovních příležitostí pro studenty a stala se stálým působištěm mnoha absolventů našeho gymnázia, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní oči.

Firmou nás provázela bývalá studentka naší školy a debatérka v soutěži JDI (Jugend debattiert – international) Milena Kolesárová. Nejprve nám promítla prezentaci o podniku Siemens a poté jsme se bavili o možnostech našeho uplatnění v něm. Byli jsme překvapeni, když nám bylo sděleno, že už i jako absolventi střední školy můžeme pracovat pro tak významnou společnost, jako je Siemens.

Firma svým zaměstnancům poskytuje rozmanitý systém různých benefitů, včetně práce z domova nebo firemní školky. Studentům vysoké školy nabízí hlavně praktické užití němčiny v každodenní komunikaci a možnost získat cenné pracovní zkušenosti, což jistě každý z nich ocení.

Po ukončení diskuse jsme vyrazili na prohlídku budovy. Viděli jsme krásné prostorné kanceláře a potkali jsme řadu dalších absolventů našeho gymnázia a bývalých žáků paní Hyllové. Zmíním třeba Kláru Svobodovou, Nikolu Pisaríkovou a Žanetu Thiemlovou.

Návštěva Siemensu se mně a z doslechu i ostatním moc líbila a byla velmi užitečným zpestřením předvánočního školního týdne.

Dominik Polách, 4. C

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel