Projekt Erasmus+ tentokrát u nás v Ostravě

30. 10. 2016

Naše gymnázium je od září 2015 do června 2018 součástí vzdělávacího programu Evropské unie, projektu Erasmus+. Cílem je dostat vyučování i mimo budovu školy, učit se zážitkem, zkušeností. Řídit se dle motta Konfucia: „Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co si vyzkouším, tomu rozumím.“

Během tří let projektu studenti a učitelé vyjíždějí na zahraniční pobyty do partnerských škol, vzájemně se inspirují, motivují a učí. Po květnovém výjezdu studentů do Lotyšska, se nyní v říjnu na tři dny stala místem setkání všech partnerských škol právě Ostrava. Pedagogové z Chorvatska, Lotyšska, Maďarska a Rakouska poznali nejen naše porubské gymnázium a jeho okolí, ale i ostravské unikáty jakými jsou Dolní oblast Vítkovic nebo důl Anselm.

Komunikačními jazyky celého projektu jsou němčina a angličtina. Následující zahraniční pobyt čeká na porubské studentky a studenty v květnu 2017, kdy se vydají do maďarského Szolnoku.

Více informací a aktuální novinky o projektu naleznete na webové stránce www.schuledraussen.eu a tigriderasmusplus.webnode.cz

« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel