Přednáška o studiu na Sciences Po ve Francii

17. 2. 2019

Už se pomalu stává tradicí, že v lednu mezi nás zavítá pan Lukáš Macek, ředitel evropského kampusu pro střední a východní Evropu francouzské vysoké školy Sciences Po Paris v Dijonu, aby nám představil průběh školního roku a podmínky pro přijetí na tuto prestižní školu.

Výhodou studia na Sciences Po je, že se studenti v jeho průběhu pohybují v mezinárodním prostředí. Nejen oni, ale i profesoři totiž pocházejí z různých zemí. Díky této různorodosti získávají širší pohled na světovou problematiku. Na začátku studia si studenti mohou vybrat z několika kampusů zaměřených na jednotlivé kontinenty. První dva roky stráví ve zvoleném kampusu a ve třetím ročníku absolvují povinnou stáž v zahraničí. Během magisterského studia si již vyberou konkrétní obor, na který se specializují. Součástí programu je také osobní praxe v podobě vlastního výzkumu.

Na závěr pan ředitel pohovořil i o aktuální politické situaci ve Francii a připomněl tři naše bývalé žáky, kteří studium na Sciences Po v Dijonu již úspěšně absolvovali.

Anne-Christine Trochut

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel