Přednáška o Díkůvzdání očima studentů semináře British and American Studies

27. 11. 2014

Dne 27. listopadu 2014 na Den díkůvzdání zavítal na naše gymnázium host až ze vzdáleného Chicaga – Victor Randle. Své vyprávění prokládal vtipem a my se tak zábavnou cestou dozvěděli nějaké informace nejen o Díkůvzdání, nýbrž také o životě v Americe.

Byla to velmi zajímavá a přínosná přednáška, jelikož se jednalo o rodilého mluvčího s osobními zkušenostmi a zážitky z USA, což je na našem gymnáziu velmi vzácné, a proto bych chtěla poděkovat vedení školy za to, že umožnilo tomuto skvělému muži podělit se o své zážitky s námi všemi.

Myslím, že přednášející přesně věděl, co chce sdělit a předat mladému publiku. Líbil se mi jeho pozitivní přístup k životu, i když se podle všeho neprocházel jen růžovým sadem. Jeho schopnost šířit tento pozitivizmus byla ohromující.

Pan Randle byl velice příjemný, pozitivní a vtipný. Seznámil nás s tradicemi amerického svátku Díkůvzdání a přiblížil nám, jak vypadá život v Americe. Studenti mohli v průběhu klást otázky, které se týkaly toho, co je zajímá.

Přednáška se mi velice líbila, byla pro mě a myslím, že i pro ostatní spolužáky, velmi zajímavá a přínosná. Jsem velice ráda, že jsem měla tu čest se setkat s rodilým Američanem a přiučit se, či se dozvědět něco o americké kultuře a tradicích. Je to skvělá zkušenost.

Dnešní přednáška se mi moc líbila. Především proto, že pan Randle byl velmi přátelský, vtipný a šlo vidět, že je mezi námi rád a že je pyšný na svou zemi a na její tradice. Navíc nám toho spoustu sdělil (a to hlavně vtipnou formou).

Zapsala Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel