Osmičková výročí

5. 11. 2018

Ve středu 31. 10. 2018 si i naše škola v rámci projektového dne připomněla osmičková výročí. V povinných seminářích se studenti 1.–3. ročníku seznámili s klíčovými událostmi let 1918, 1938, 1948 a 1968 a vyzkoušeli si práci s dobovými texty. Mimo jiné sledovali i život středostavovského česko-polského rodáka Josefa Nováka, jehož osud navíc mohli svými rozhodnutími v dílčích aktivitách ovlivnit.

V povinně-volitelných seminářích si gymnazisté zazpívali prvorepublikové písně, zatančili dobové tance (charleston a shimmy), získali přehled o významných objevech 20. století z oblasti chemie, fyziky a biologie, česko-amerických vztazích, emigraci po roce 1948 a tisku roku 1968. Čekala na ně i výzva ve formě překladu Dylanovy písně „The Times They Are A-Changin‘“, práce s texty Karla Kryla a Jacquese Dutronca a mnoho dalších zajímavých workshopů.

Pro žáky 4. ročníku byla v centru Pant přichystána přednáška o počátcích normalizace.

Věříme, že si studenti projektový den užili a rozšířili si znalosti o významných meznících české i světové historie. Někteří účastníci projektového dne, především z řad pedagogů, se dokonce převlékli do dobových kostýmů a díky nim na nás všechny ještě více dýchla atmosféra minulého století.

Mgr. Petra Farská

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel