Olympiades? Oh là là!

8. 2. 2018

Čtyřicet dva přihlášených studentů do školního kola soutěže ve francouzské konverzaci, to je pro nás, učitele francouzštiny, už pořádná výzva. A fuška!

Tak za prvé, úplně nejdříve vás musíme naučit francouzsky konverzovat. A to není jen tak. Jakmile to umíte, je potřeba vyvinout lehký nátlak, abyste dokázali překonat své obavy, trému i fakt, že zůstanete ve středu odpoledne ve škole, když ostatní už vesele poutíkají domů. Pak tu soutěž musíme podle pravidel zorganizovat, vymyslet,vytisknout hory papírů, nastříhat obrázky, zkoordinovat se mezi sebou a samozřejmě také s vámi strávit středeční odpoledne, když většina kolegů už odchází do svých domovů.

Ale stojí to za to! Věřte mi. Pokaždé máme radost, že francouzsky skutečně mluvíte a že vám to mnohým jde opravdu moc dobře. Kdo si té chvíle dokáže užít, tak si jí užije. Těším se na vyhlášení výsledků, některé z nich už znám, ale nepovím.

Takže kdo chce vědět, jak to letos dopadlo, ať přijde ve čtvrtek 8. 2. o velké přestávce do učebny číslo 26. Všichni soutěžící jsou srdečně zváni. Těší se na vás členové francouzské sekce s diplomy a hezkými cenami pro ty nejlepší z vás.

Dana Gracová

Související články


« zpět

Provoz školy pro zaměstnance
Provoz školy pro zaměstnance je zajištěn na základě předchozí telefonické domluvy s administrativními pracovnicemi.

Erasmus+

Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel