Olympiáda ve španělském jazyce

15. 2. 2016

Ve středu 10. února proběhlo školní kolo olympiády ve španělském jazyce. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: do kategorie SŠ I patřili studenti, kteří se učí španělsky maximálně tři roky, v kategorii SŠ II soutěžili studenti, kteří se učí španělsky déle než tři roky. Soutěž se skládala z poslechového testu, porozumění psanému textu a ústní části, kde měli studenti za úkol popsat obrázek, pohovořit s vyučujícími na téma, které obrázky zachycovaly, a vyřešit improvizovanou situaci.

V kategorii SŠ I zvítězil Petr Kladiva, na 2. místě skončila Tereza Oravová a na 3. místě Jaroslava Plotická. Všichni studenti jsou z 3.A. V kategorii SŠ II byly výsledky velmi těsné, avšak nakonec 1. místo obsadila Vanda Frnková ze 4.A, 2. místo Kateřina Vítková z 4.A a 3. místo Kateřina Dziková ze 4.B.

Děkujeme všem studentům za účast a obrovskou snahu a gratulujeme vítězům, kteří předvedli skvělé výkony. Petr Kladiva a Vanda Frnková budou naše gymnázium reprezentovat 17. 3. 2016 v krajském kole, které se uskuteční na Gymnáziu Hladnov.

¡Les deseamos mucha suerte!

Mgr. Alena Hapalová

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel