Ohlédnutí za nedávnými akcemi španělské sekce

15.02.2016

Na konci ledna proběhl na naší škole už 4. ročník Maratonu španělských filmů, určený pro studenty španělštiny 3. a 4. ročníku. Tentokrát byl maraton zaměřený na nejznámějšího španělského režiséra Pedra Almodóvara, jehož filmy jsou známé především kontroverzními tématy. Studenti viděli nejprve snímek Las mujeres al borde de un ataque de nervios (Ženy na pokraji nervového zhroucení) z roku 1988, který byl ve stejném roce nominován na Oskara, dále La piel que hábito (Kůže, kterou nosím, 2011) s Antoniem Banderasem v hlavní roli a nakonec Volver (2006), kde hlavní roli ztvárnila Penelope Cruz.

Ve čtvrtek 4.2.2016 se rovněž studenti 3. a 4. ročníku zúčastnili besedy o možnostech brigády ve Španělsku. Svoje pracovní zkušenosti ze Španělska jim přišla prezentovat absolventka našeho gymnázia Michaela Popelková, která strávila prázdniny v kempu nedaleko Tarragony.

« zpět

Přípravné kurzy
Zve­řej­nili jsme in­for­ma­ce o pří­prav­ných kur­zech pro při­jí­mací zkou­šky na stře­dní ško­ly a při­hlá­šku do těch­to kur­zů.

100 let od narození Pavla Tigrida

Spolupracujeme s Lékařskou fakultou OU

Lékařská fakulta Ostravské univerzitySpo­lu­pra­cu­jeme s Lé­kař­skou fa­kul­tou Ostra­vské uni­ver­zity na pro­jektu Inte­grace středo­ško­láků do výuky Fyzio­logie na Lékař­ské fa­kul­tě Ostrav­ské uni­ver­zity.