Německý workshop pro studenty středních škol

15. 12. 2017

Stalo se již tradicí, že se naši studenti pravidelně účastní workshopů katedry germanistiky na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Ani letos tomu nebylo jinak a dne 5. 12. 2017 se vydala početná skupina němčinářů z různých tříd druhého ročníku do centra Ostravy, aby si rozšířili své jazykové dovednosti.

Setkání se studenty bylo zahájeno prvním vstupem, věnovaným 500. výročí od doby, kdy bylo Martinem Lutherem zveřejněno 95 tezí na kostelních vratech ve Wittenbergu. Jak dalekosáhlé následky pro evropský vývoj tento počin měl, se dozvěděli studenti formou mnoha zajímavých aktivit, během kterých si procvičili a zároveň obohatili slovní zásobu a znalosti německých reálií.

Po krátké pauze následoval druhý vstup workshopů pod názvem „Na počátku bylo slovo…“. Hravou formou se studenti v několika úlohách přesvědčili o tom, jak důležitou funkci zastává „slovo“ v různých kontextech a jak je nutné s ním opatrně nakládat.

Závěrečná část byla věnována seznámení s prostory Filozofické fakulty OU, na jejíchž chodbách žáci potkali mnoho bývalých absolventů našeho gymnázia, nyní studentů různých cizích jazyků.

Věřím, že dopoledne s německými workshopy bylo přínosné a podpořilo u gymnazistů chuť ke studiu německého jazyka, jehož význam je v evropském prostoru neoddiskutovatelný.

Mgr. Martin Oborný

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel