Navštívil nás francouzský velvyslanec

19. 1. 2019

V pondělí 15. ledna 2019 jsme byli na naší škole poctěni návštěvou velvyslance Francie pana Rolanda Galarague. Účelem návštěvy pana velvyslance bylo slavnostní odhalení desky na budově školy, která dokládá, že naše gymnázium je držitelem pečeti kvality výuky francouzského jazyka LabelFrancÉducation.

Pan velvyslanec zavítal na naši školu v dopoledních hodinách. Nejprve byl přijat ředitelkou školy Ing. Monikou Kocháňovou, která mu představila členy sekce jazyka francouzského. Po krátkém setkání v ředitelně školy již pana velvyslance netrpělivě očekávali studenti evropské sekce, v níž je francouzština vyučována jako 1. cizí jazyk. Na přání pana velvyslance jej žáci seznámili s osobností a životem Pavla Tigrida, samozřejmě ve francouzštině. Následovala krátká beseda, během které měli studenti možnost s panem velvyslancem pohovořit.

V závěru návštěvy pana velvyslance po krátkých projevech paní ředitelky a pana velvyslance, který zdůraznil, že doposud jen 5 škol v ČR získalo LabelFrancÉducation, byla slavnostně odhalena deska s pečetí kvality na budově gymnázia. Pan velvyslanec ocenil také hru na saxofon v provedení Anny Šamárkové z 2. B a Patrika Čerbáka z 2. A a vystoupení houslistek Moniky Bochenské a Jany Burdové z 6. E.

S pocitem, že jsme prožili výjimečné dopoledne, jsme se s panem velvyslancem rozloučili.

Mgr. Dana Gracová

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel