Návštěva Světa techniky

30. 4. 2018

Ve středu 11. 4. 2018 se naše třída společně s paní profesorkou Drobíkovou zúčastnila dvou velice zajímavých, dobře připravených a zároveň zábavných přednášek ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a postupně se zúčastnili programů s názvem Záhada jaderné elektrárny a Chemická pitva vody. Moji skupinku nejdříve čekal náročný úkol, a to dostat se ven z jaderné elektrárny, kde nastaly neočekávané potíže. Během tohoto hodinu a půl dlouhého programu jsme zjistili, co to vlastně je radioaktivita, a zkusili jsme si ji sami změřit. Poté jsme se naučili, jak taková jaderná elektrárna funguje, a nechyběla ani zábavná část, při které jsme si oblékli ochranné obleky. Po ukončení první části jsme se přesunuli do chemické laboratoře, kde nás čekal další úkol. Zde jsme zkoumali strukturu vody, takže každá skupinka podle jasného návodu zjišťovala, kolik dané látky se ve vzorku vody nachází. Pro všechny to byla nová zajímavá zkušenost a zároveň zábava.

Mně osobně se tento den velice líbil a zajímavá pro mě byla jak témata programů, tak jejich zpracování. Budu se těšit, že zase někdy na podobnou akci vyrazíme.

Karolína Brožová, 4.E

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel