Návštěva ředitele Francouzské aliance v Ostravě na našem gymnázu

21. 10. 2019

V pondělí 14. října 2019 jsme měli tu čest přivítat na naší škole nového ředitele ostravské Francouzské aliance, kterým je pan Valentin Angevin.

Po krátkém uvítacím setkání s vedením školy, které vyústilo v opětovnou vůli pokračovat v plodné spolupráci, se pan ředitel odebral do tříd (konkrétně do 2. A, 2. B, 4. E, 5. E a 2. E ), kde se studenty francouzštiny strávil velmi příjemné dopoledne. Představil jim instituci Francouzská aliance v Ostravě a uvedl důvody, proč se učit francouzsky. Zdůraznil také význam a půvab akcí letošního Francouzského podzimu, který bude slavnostně zahájen již 18. října a jehož kulturní pásmo potrvá až do 25. listopadu 2019.

V souvislosti s blížícím se datem konání francouzských zkoušek DELF scolaire (žákovský DELF) také pohovořil o významu a struktuře těchto zkoušek. Velkou motivací pak byla pro studenty možnost ověření si úrovně svých znalostí v oblasti francouzštiny prostřednictvím cvičného testu, který studentům zprostředkoval sám pan ředitel. Zajímavým bodem návštěvy byla také prezentace širokého seznamu francouzských podniků sídlících na území České republiky, které hledají znalce francouzského jazyka.

Děkujeme panu Angevinovi za jeho milou návštěvu a už teď se těšíme na naše další společné setkání.

Klára Habboudji

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel