Jarní koncert pro UNICEF

10. 4. 2019

Poslední doladění nástrojů, finální úpravy dekorací, závěrečná zkouška mikrofonů. Vše je připraveno, může se začít… Středa 20. března 2019 – den, kdy se po celé České republice rozezněly hlasy stovek zpěváků, kteří se rozhodli zúčastnit charitativní akce na podporu humanitární organizace UNICEF. Do série jarních koncertů se dohromady zapojilo 184 pěveckých sborů.

Ostravské vystoupení, jehož se zúčastnila i naše škola, vypuklo v pět hodin odpoledne v třebovickém Altánu. Plánování se ujaly především paní profesorky Švidrnochová a Mikulenková a díky nim došlo k zajímavému propojení mezi Jazykovým gymnáziem Pavla Tigrida a vokálním ansámblem Notabene. Celý večer otevřeli studenti gymnázia, kteří si připravili buď rozmanitá skupinová vystoupení, nebo se představili jako sólisté. Zazněla různá zpracování písní moderní hudby stejně jako klasické skladby pro klavír, housle, akordeon nebo třeba saxofony. Koncertu se zúčastnily třídy 1. A, 1. B, 1. C, 1. E, 2. A, 2. B, 2. E, 4. E, 5. E a 6. E. Závěrečná třetina charitativní akce patřila ženskému pěveckému sboru Notabene.

Všechna vystoupení se nesla ve velmi příjemné atmosféře, kterou pomohli navodit jak diváci svým povzbuzováním, tak moderátoři z řad studentů JGPT Jakub Martinek a Aneta Königová. V samotném závěru večera byla vyhlášena i finální částka, která byla na místě vybrána a posléze odeslána na účet organizace UNICEF – činila 4 300 Kč.

Podle ohlasů diváků, ale i samotných účastníků se koncert vydařil. Nám studentům bylo ctí se ho zúčastnit, a pomoci tak čerstvě narozeným dětem v zemích s minimální dostupností zdravotní péče.

Radka Řehulková, 2. A

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel