Jaký bude Francouzský podzim?

18. 10. 2017

O tom přišel studentům 4.E, 3.A a 3.B v pátek 29. září 2017 popovídat ředitel Francouzské aliance v Ostravě pan Yrieix Bletton.

Francouzský podzim, který je právě v plném proudu, je festivalem francouzské a frankofonní kultury. Francouzská aliance jej pravidelně pořádá již od roku 1993 jako přehlídku zajímavých hudebních skupin, zpěváků či zpěvaček, filmů, besed a hereckých vystoupení. Zkrátka každý milovník kultury si může přijít na své. Úplný program můžete najít na webových stránkách Francouzské aliance Ostrava nebo na plakátech umístěných na chodbách našeho gymnázia.

Letos již potřetí bude jedním z bodů programu také Bretaňský večer, na kterém vystoupí sedm studentů našeho gymnázia, kteří se v létě zúčastnili pracovních stáží v nádherném kraji Bretaň. Pokud máte ve čtvrtek 19. 10. 2017 v 18 hodin čas, přijďte si do budovy Alliance française poslechnout jejich zážitky z tohoto pobytu. A možná, že dojde i na věhlasné bretaňské palačinky!

Mgr. Dana Gracová

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel