Hodina němčiny „tak trochu jinak“

5. 11. 2018

Zpestřit výuku němčiny se dá různými způsoby. Tentokrát naše gymnázium navštívil student z německých Drážďan. O jeho návštěvě a hodině němčiny „tak trochu jinak“ napsala své dojmy Izabela Volná ze třídy 3.A.

Ve čtvrtek 18.10. jsme se spolužáky z 3.A a 3.B zažili poněkud netradiční hodinu němčiny. Za ni vděčíme naší spolužačce Kláře Turčínkové, která se letos po roce vrátila z Německa. Do Česka ji totiž přijel navštívit její kamarád Max, a proto hned nabídla panu profesorovi možnost ozvláštnit výuku a přivedla Maxe do hodiny. Předem jsme měli připravené otázky – samozřejmě schválené panem profesorem – abychom předešli různým gramatickým chybám nebo nevhodným formulacím (a také proto, abychom udělali dobrý dojem). Úvod hodiny jsme věnovali sledování prezentace o tamním životě či školském systému a v neposlední řadě o Drážďanech samotných – místu, odkud Max pochází. Dozvěděli jsme se mnoho informací o historii tohoto města. Následovaly naše otázky. Byli jsme trochu nervózní a říkali si, jak asi musí naše němčina znít. Max si se vším poradil a ochotně nám odpověděl na všechno, co nás zajímalo – otázky se týkaly každodenního života, ale také jeho názorů na dění ve světě a v Německu. Celkově si myslím, že Maxovi bylo rozumět dobře – chtělo se to ale soustředit, protože jako každý z nás mluvil svým rodným jazykem rychle. Velkou výhodou bylo také to, že Max je náš vrstevník. Jako třída jsme vděční za tuto zkušenost. Maxovi děkujeme a doufáme, že se za námi přijde ještě podívat.

Mgr. Martin Oborný

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel