Geologická exkurze

12. 5. 2016

Výlet naší třídy na Landek byl ohromně zábavný. Nejdříve jsme se šli podívat do hornické šachty a hornického muzea, kde nám upovídaný průvodce s chutí vyprávěl o všech zajímavostech v dolech. Exkurze nám všem přiblížila, jak vypadal život horníka a také to, jaké nebezpečí v dolech hrozilo.

Potom jsme se vydali na túru kolem Landeku. Počasí nám sice moc nepřálo, ale přesto jsme vyrazili, vedeni paní profesorkou Markovou. O chvíli později se však zvedl vítr a déšť nás rozhodně nešetřil. Všichni byli brzy promočeni a třásli se zimou, toužíce po teplém čaji.

A tak jsme se rozhodli výlet si zkrátit – a to trochu záživnější cestou. Každý z nás se křečovitě chytal větví stromů a padal na zablácenou zemi příkrých svahů. Naštěstí nás paní profesorka Drobíková dokázala skvěle navigovat, tak jsme podle jejích rad přizpůsobili své těžiště, abychom zvládli gravitaci, a spolupráce třídy byla také na jedničku.

Přestože jsme byli unavení a nohy nás bolely, všichni jsme odcházeli s novým zážitkem a společnou vzpomínkou, která se jen tak ze zabláceného Landeku, bot a kalhot nevytratí!

Mája Kaletová

« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel