Duševní zdraví a psychohygiena

9. 1. 2019

V posledních prosincových dnech se na našem gymnáziu v semináři základů společenských věd uskutečnila přednáška o duševním zdraví, přednesená MUDr. Petrem Šilhánem, Ph.D., primářem psychiatrického oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. Většina z nás si v běhu všedních dnů na důležitost duševního zdraví a psychohygieny ani nevzpomene anebo se jimi zabývá až v okamžiku, kdy se pověstné ucho džbánu utrhlo. Přednáška MUDr. Šilhána obsahovala potřebný poutavý exkurz do problematiky současné psychiatrie a byla doplněna dotazy studentů, které posléze pan primář zodpověděl.

Naše gymnázium před šesti lety jako pilotní škola odstartovalo spolupráci gymnázií s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity, kde se naši studenti stejně jako žáci několika vybraných ostravských gymnázií účastní bezplatného vzdělávacího kurzu. Ten prohlubuje gymnaziální znalosti a připravuje studenty čtvrtých ročníků k přijímacím zkouškám v oboru fyziologie a anatomie člověka. Za dobu své existence si kurz již vybudoval renomé. Jeho absolvování je zakončeno vydáním oficiálního certifikátu, který je uznáván ostatními lékařskými fakultami v České republice. Doložením certifikátu získává uchazeč o studium v přijímacím řízení plusové body.

Mgr. Aleš Mazurek

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel