Divadelní workshopy s americkou režisérkou

5. 2. 2018

Letošní rok začal na našem gymnáziu netradičně. Vybrané třídy dostaly jedinečnou příležitost absolvovat semináře s americkou divadelní režisérkou Hannah Burge Sachs, která se věnuje aplikovanému divadlu a přijela do České republiky díky grantu Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

Od 3. do 9. ledna 2018 proběhlo ve škole devět workshopů, během kterých si naši žáci vyzkoušeli různé aktivity. Setkání začalo zábavnými aktivitami, během nichž se prolomily ledy, a poté žáci začali hrát jednoduché scénky. Měli tak možnost komunikovat s rodilým mluvčím, mluvit anglicky v autentických situacích a celých 90 minut si neuvěřitelně užít. Tyto semináře se okamžitě staly populární a žádný žák nelituje, že dostal příležitost se jich zúčastnit.

Dva podobné semináře proběhly i v odpoledních hodinách. Tentokrát si ale aktivity vyzkoušeli učitelé našeho gymnázia, a to nejen angličtináři, ale i učitelé jiných předmětů. Účastnili se jich dokonce kolegové a kolegyně z jiných škol Moravskoslezského kraje, které jsme rádi přivítali v prostorách naší školy. Snad se brzy naskytne další taková příležitost.

Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel