Den poezie

14. 11. 2014

Tigrid má říz!

Ve čtvrtek 13. 11. 2014 se již pošesté studenti našeho gymnázia zúčastnili mezinárodního Dne poezie, který už tradičně proběhl v prostorách pobočky Městské knihovny Ostrava na Opavské ulici. Netradičně však letošní večer zahájil nově vzniklý pěvecký sbor pod vedením Mgr. Taťány Novákové.

Tématem již šestého ročníku byla „Řezaná poezie“, a tak jsme měli možnost vyslechnout verše Karla Kryla, Josefa Kainara, Františka Gellnera, Viktora Dyka, Jiřího Žáčka a dalších, stejně jako prózu Jiřího Suchého či aforizmy Otakara Matuška.

Se svými texty se posluchačům představili jak žáci šestiletého gymnázia – Jana Burdová, Monika Bochenská, Oliver Bobek, Daniela Dziubová, Julie Havlíčková, Linda Káňová (všichni z 2. E), tak studenti čtyřletého gymnázia – František Sněhota, Kryštof Boščík, Iva Delichristovová, (3. E), Jana Hájková, Beáta Mrkvičková, Anna-Marie Vichrová (3. A), Dominik Krayzel, Valerie Grodová (2. A), Nikola Niedzielová, Kateřina Folvarčná, Martina Telecká, Vít Maňas, Vojtěch Pokorný, Mikoláš Rec (3. C), Veronika Svobodová, Karolina Sikorová (4. B) a Kateřina Klimová (4. C). S vlastní tvorbou pak vystoupila Kateřina Vítková. Celý večer hudbou zpříjemnil Dominik Krayzel.

Všichni účinkující sklidili potlesk publika, které bylo letos zase o něco početnější.

Organizace Dne poezie se jako v předešlých ročnících ujala Mgr. Lenka Žvaková, spolu s kolegyněmi Mgr. Taťánou Novákovou, Mgr. Janou Tomalovou a Mgr. Jaroslavou Cvečkovou.

Už se těšíme na nový ročník!

Text a foto J. Cvečková

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel