Den otevřených srdcí na Gymnáziu Pavla Tigrida

4. 12. 2015

Na dnešních školách je už běžné, že se pořádají Dny otevřených dveří. A to je moc dobře! Potenciální studenti a jejich rodiče se přicházejí podívat, zda se jim škola, o které uvažují, bude zamlouvat, zjišťují si informace, potkávají se se stávajícími studenty a také s pedagogy školy. Nasávají atmosféru…

Ve středu 2. 12. proběhl takový den také na naší škole. Pro nás, pedagogy tyto dny nejsou zas taková lahůdka. Můj dědeček by řekl, že je to pořádná šichta. Znamená to totiž, že jde prakticky o pracovní „dvanáctku“, v první části dne je běžná výuka a na to rovnou navazuje odpoledne pro veřejnost. K tomu přípravy a chystání…

Na konci dne jsme pořádně utahaní a „vyšťavení“. Ale pokaždé to stojí za to… Setkání s veřejností, s potenciálními studenty a jejich rodiči je vždy velmi inspirativní a zajímavé. A také plné emocí a jakési člověčiny. A nejinak tomu bylo i letos. Kromě nabízených informací, kromě možnosti nahlédnout do tříd, prohlédnout si pomůcky, ukázky z výuky, poslechnout si studentská vystoupení, kromě toho všeho jde především o setkání lidí. Rodiče se potkávají s vedením školy, s učiteli a hlavně se samotnými současnými studenty. Rodiče i jejich děti se mohou zeptat na vše, co je zajímá.

Svět není ideální místo bez problémů. A tak jistě i na naší škole jsou věci, které by se daly a měly zlepšit. Ale možná bychom všichni mohli být pyšní na větu, která zazněla z úst jedné z návštěvnic: Byl to spíš Den otevřených srdcí…

A tak nejspíše nezbývá než poděkovat nejen uvedené mamince za její ocenění, ale také pozvat další zájemce o studium na příští Den otevřených dveří a srdcí na 20. ledna 2016.

Text a foto: Jana Tomalová a Petra Štěpánová

« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel