Deine Stimme, deine Zukunft / Your Voice, Your Future / Tvůj hlas, tvoje budoucnost

3. 10. 2018

V posledním týdnu letních prázdnin čekala pět studentů naší školy práce na mezinárodním projektu mládeže pod názvem „Your voice, your future“ v německém městě Magdeburg. Kromě nás se této události zúčastnili další vybraní studenti z Bulharska, Turecka a Německa.

Naše cesta započala 26. srpna odjezdem ze svinovského nádraží. Po celodenní cestě jsme se ubytovali ve Ville Böckelmann, která se stala pro celý následující týden naším novým útočištěm. Další den jsme zahájili snídaní s ostatními účastníky (dohromady nás bylo 20 studentů) a čekal nás warm-up. Tento ranní rituál vždy připravoval jeden z národních týmů a byl na programu i každý následující den. Stejně tak jako zahájení dne jsme si museli připravit i jeho ukončení. To se neslo v duchu reflexí dne a večerů národů – začali jsme českým večerem a v průběhu pobytu jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí i o ostatních zemích.

Hned první den jsme se vydali do spolkového hlavního města Magdeburgu, kde byla v plánu tzv. „City- Rallye“ – hra, díky které jsme si prošli hlavní památky, lépe se poznali a při používání cizího jazyka také vystoupili z komfortní zóny. Kromě Magdeburgu jsme během týdne navštívili i hlavní město Německa Berlín.

Součástí programu byl workshop, jehož název zněl „Peace Monument“. Jedná se o víceletý vzdělávací a umělecký projekt, kterého se účastní lidé z celého světa. Cílem je společně postavit monument – památník, který bude oslavou míru a který ponese stopy různých regionů, náboženství, kultur a historie. Pro mladou generaci je mír samozřejmostí. Úkolem tedy bylo zjistit, co znamená pro nás osobně. To jsme museli nakreslit na destičky z hlíny, které jsme později glazurovali. Destičky mají po vypálení tvořit podstavec „Památníku míru“ a sloup bude vytvořen z otisků tváří. Tento monument bude za několik let postaven v Magdeburgu.

Mimo to jsme se celý týden věnovali dvěma workshopům – rozhlas a fotografie. Účastníci fotografického týmu se seznámili se základními technickými termíny a dozvěděli se praktické rady a tipy. Mimo focení portrétů si zkusili i jiné, méně všední fotografické techniky, jako je dvojexpozice a lightpainting. V rámci rádiového workshopu se naučili stříhat videa, pracovat s mikrofonem nebo třeba nahrávat rozhovory. Výsledkem byl krátký pořad, který bylo možné slyšet na rozhlasové stanici „Guericke FM“.

Na závěr bych ráda za sebe i ostatní studenty poděkovala za přínosný a zajímavý mezinárodní projekt, díky kterému jsme navázali nová přátelství, dozvěděli se spoustu nového a poznali další zajímavá zákoutí Německa.

Amálie Chocholová, 4.C

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel