Âge, voyage et paysage

10. 5. 2018

To je název básně francouzského autora Roberta Desnose, s jejíž interpretací zvítězila Jana Burdová z 5.E ve školním kole Soutěže v hlasitém čtení frankofonní poezie. Druhé místo v této soutěži získala Eliška Stašová z 3.E s verši Marianne Cohnové „Je trahirai demain“ a jako třetí se umístila Kateřina Kučerová z 3.E s básní Jacquese Préverta „Familiale“.

Tématem v pořadí druhého ročníku soutěže vyhlášené Francouzským institutem v Praze je angažovanost a má připomenout letošní „osmičková“ výročí v dějinách 20. století.

Všechna tři děvčata se mohou těšit na cestu do Prahy, kde se 30. května ve Francouzském institutu zúčastní tvůrčích dílen s francouzskými či frankofonními umělci. Jana Burdová bude navíc naše gymnázium reprezentovat v závěrečném představení, které bude zinscenováno francouzským hercem a režisérem panem Éricem Cénatem. Určitě je na co se těšit, závěr loňského ročníku soutěže byl pro všechny zúčastněné uměleckým zážitkem.

Dana Gracová

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel