„… a do e-bankingu se hlásí z veřejný wifi“

5. 4. 2017

„Denně mi připomíná, abych zamknul, a do e-bankingu se hlásí z veřejný wifi“ je motto Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti pro studenty středních škol, které se úspěšně účastnil i František Sněhota ze třídy 5. E. V prvním „osvětovém“ kole se v rámci Moravskoslezského kraje umístil na první příčce a postoupil tak do druhého „výběrového“ kola. Zde jej čekaly náročné úlohy vyžadující notnou dávku teoretických znalostí i praktických dovedností. František v konkurenci dalších 285 účastníků vybojoval fantastické 11. místo a bude se účastnit i třetího „finálového“ kola, které proběhne 1. června 2017 v rámci veletrhu IDET 2017.

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti si klade za cíl zvyšovat povědomí mladé generace a tím i české populace o rizicích a hrozbách kybernetického světa a identifikovat mladé talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umožnit jim jejich další rozvoj prostřednictvím kontaktů a spolupráce se špičkovými experty a pracovišti v České republice v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany. Partnery soutěže jsou i takové renomované společnosti jako např. Cisco (přední světový hráč na poli síťových technologií), CSIRT.CZ (Národní Computer Security Incident Response Team České republiky), CZ.NIC (provozovatel registru doménových jmen .cz) či Microsoft.

Františku Sněhotovi gratulujeme a držíme palce ve finále.

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel