4. A v Praze

8. 10. 2018

Třída 4. A ve dnech 3.–5. 10. 2018 navštívila Prahu. Třídenní exkurze měla poznávací charakter, a tak jsme město prošli křížem krážem.

Ve středu 5. 10. jsme v brzkých ranních hodinách opustili Ostravu a hned po příjezdu začal program návštěvou Pražského hradu. V rámci prohlídky jsme viděli Chrám sv. Víta, Zlatou uličku, Vladislavský sál a další pamětihodnosti. Pak následovala prohlídka Židovského muzea a čtyř synagog ve Starém Městě. Den vyvrcholil zhlédnutím divadelního představení s názvem Pravda v Divadle Na Fidlovačce.

Další den byl převážně „chodecký“. Prošli jsme Královskou cestu, viděli jsme například Obecní dům, Prašnou bránu či Dům U Černé Matky boží. Následovala komentovaná prohlídka Staroměstské radnice, kde jsme měli možnost vidět nejhlubší a nejvyšší místo objektu (sklepy a věž). Ještě před prohlídkou jsme stihli odbíjení renovovaného Staroměstského orloje. Program dne pokračoval prohlídkou Barrandovských studií.

Pátek začal prohlídkou Vyšehradu – vyšehradského opevnění, vyšehradského hřbitova se Slavínem či kasemat, a později pokračoval v Národním divadle, bohužel také jen prohlídkou. Poslední chvíle v Praze jsme strávili samostatným programem a nakonec jsme se vydali zpět do Ostravy.

Za uspořádání této příjemné exkurze děkujeme pedagogickému tandemu, paní Cvečkové a panu Mazurkovi, a doufáme, že si to s námi užili stejně jako my s nimi.

Karolína Kotarová, 4. A

Související články


« zpět

Pro žáky a rodiče žáků prvních ročníků
Přihlášky a žádosti obdrží žáci v papírové podobě na začátku školního roku.

Žádost o kartu ISIC (PDF)
Přihláška ke stravování (PDF)
Informace k výchovně vzdělávacímu kurzu (PDF)
Přípravné kurzy
Zveřejnili jsme informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

The Duke of Edinburgh’s International Award

Erasmus+

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.

Metodické kabinety

Začínající učitel