10 let Evropské sekce na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida

31. 10. 2019

V sobotu 9. listopadu 2019 od 15.00 hod. proběhne na JGPT akce, která připomene 10. výročí založení Evropské sekce na našem gymnáziu a nabídne pestrý bilanční program.

Vystoupí zástupci Francouzského institutu (Hélene Buisson a Marie-Christine Thiébaut), Alliance française d’Ostrava (Valentin Angevin), bývalí učitelé a lektoři francouzského jazyka (Vlasta Dubroková, Katarína Mrázová, François Bouillet, Christoff Laurent), naši absolventi – dnes osobnosti z frankofonního prostředí v ČR, a zastoupeno bude i vedení MS kraje.

Evropská sekce představí širokou škálu svých aktivit – od pořádání zkoušek DELF, přes výměnné pobyty až po pracovní stáže. Předvedou se naši žáci bývalí i současní – jako řečníci a také jako zpěváci a recitátoři. Využijte tuto příležitost a přijďte se setkat se svými frankofonními přáteli a kolegy. Prohlédnete si školu, sochu Pavla Tigrida umístěnou na podstavci, na němž stál v Porubě v době normalizace V. I. Lenin, popovídáte si s námi o minulosti, současnosti i budoucnosti francouzštiny a možnostech jejího využití v praxi. Občerstvení zajistí Střední škola společného stravování z Ostravy-Hrabůvky.

Těšíme se, že přijmete pozvání na tuto výjimečnou akci!

Jiří Hruška, Jaroslava Cvečková

Související články


« zpět

Erasmus+

Provoz školy během letních prázdnin

Během prázdnin je škola otevřena v pracovní dny od 7 do 13 hodin.

Výchovný poradce pro žáky
Od 1. 5. 2020 se můžete se svými problémy obracet na novou výchovnou poradkyni Mgr. Andreu Mlečkovou, která sídlí v budově B (v domečku).
Přijímací řízení
Nenech to být a pomoz!
Ubližuje někdo tobě nebo tvým spolužákům? Upozorni na to jednoduše a rychle pomocí NNTB – NeNech To Být!
Zájmové aktivity pro žáky
Žákům nabízíme atraktivní zájmové aktivity.
Kalendář akcí
Není plánován žádný termín.

» celý kalendář

Metodické kabinety

Začínající učitel