Novinky

» číst více

Ostravští studenti předávají štafetu brodským

29. 06. 2017
Právě probíhá úspěšný projekt studentů semináře dějepisu naší školy a studentů Gymnázia Jana Amose Komenského v Uherském Brodě s názvem: „IWalks – Deportační středisko v Uherském Brodě – pilotní projekt“. Studenti dvou škol jsou zapojeni do reálného historicko-badatelského zkoumání, které má přiblížit dobu nesvobody nacistické okupace.
» číst více

Kurz windsurfingu na jižní Moravě, to znělo od začátku lákavě

26. 06. 2017
Druhý ze dvou sportovních kurzů, které letos škola pořádala pro studenty 3. ročníků, probíhal na Pálavě na jižní Moravě. Pod vedením kvalifikovaných instruktorů se studenti učili surfovat na Novomlýnské nádrži pod Pálavou nedaleko Mikulova. Kurz se opravdu vydařil. Počasí bylo doslova přímořské.
» číst více

Neobvyklá exkurze „Po stopách Jana Amose Komenského“

26. 06. 2017
Komňa, Nivnice, Uherský Brod, Lešno, Naarden... Míst, která jsou spjata s životními osudy Jana Amose Komenského, bychom našli nespočet. Osobnost tohoto filosofa, teologa a zakladatele moderní pedagogiky, jehož dílo inspiruje svou hloubkou i všestranností dodnes, si se studenty připomínáme exkurzemi po jeho stopách pravidelně. Jenže letos bylo vše trochu jinak... Pojďte se s našimi studenty ze tříd 1. A, 1. B a 2. E po Komenského stopách vydat doslova!

Via Lucis 2017

26. 06. 2017
Čtyřicítka studentů našeho gymnázia se v úterý 20. 6. 2017 vydala zmapovat životní i tvůrčí pouť velkého Čecha Jana Amose Komenského. Svědectví o tom, co vše cestou spatřili, podali studenti formou fotoreportáží
» číst více

Odjeli jsme do Itálie sportovat!

22. 06. 2017
Tradiční sportovní kurz proběhl tentokrát poblíž turistického střediska Caorle v Itálii. Odjížděli jsme v pátek 9.6., abychom společně strávili osm dní plných sportu, zábavy a poznání. Týdenní klání v rozličných disciplínách, jako např. kopaná, ringo, plážový volejbal, košíková, plavání, vystoupení akvabel či soutěže na pláži vyústilo slavnostním předáním cen sponzorovaných naším SRPG. Zdárný průběh kurzu byl podpořen krásným počasím, takže jsme si dostatečně užili sportu i moře, Benátek i Caorle.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.