Novinky

» číst více

Âge, voyage et paysage

10. 5. 2018
To je název básně francouzského autora Roberta Desnose, s jejíž interpretací zvítězila Jana Burdová z 5.E ve školním kole Soutěže v hlasitém čtení frankofonní poezie. Druhé místo v této soutěži získala Eliška Stašová z 3.E s verši Marianne Cohnové „Je trahirai demain“ a jako třetí se umístila Kateřina Kučerová z 3.E s básní Jacquese Préverta „Familiale“.
» číst více

Simulace jednání zastupitelstva

3. 5. 2018
Dne 10. 4. 2018 jsem se s několika dalšími studenty našeho gymnázia zúčastnil simulace jednání zastupitelstva Moravskoslezského kraje v budově Krajského úřadu v Ostravě. Tuto akci pořádala organizace Mladí demokraté. Nejprve jsme měli možnost vyslechnout přednášku náměstka hejtmana kraje a diskutovat s ním o situaci v oblasti školství v Moravskoslezském kraji a v České republice. Krátce po přednášce jsme dostali jmenovky a rozdělili se do „politických stran“.
» číst více

Journée de la francophonie – Den frankofonie

1. 5. 2018
Středeční odpoledne (18. 4. 2018) patřilo příznivcům francouzštiny na našem gymnáziu. Konal se Journée de la francophonie, český Den frankofonie. Studenti měli možnost přidat se k l’Atelier gastronomique a pomoci s přípravou menu, které poté samozřejmě za odměnu mohli sníst. Šéfkuchařem byl náš bývalý učitel François Bouillet. Ten, kdo neměl chuť na bagetu s hrachovou pomazánkou nebo slanou či sladkou palačinku, se mohl zúčastnit turnaje ve známé hře pétanque na školním hřišti.
» číst více

Exkurze do Uherského Brodu

30. 4. 2018
Ve středu 11. dubna 2018 se třídy 1.A a 3.E vydaly vlakem do Uherského Brodu. Vyrazili jsme po stopách Jana Amose Komenského a v projektu IWalks Mgr. Marcela Mahdala jsme toto město prozkoumali očima pamětníků židovských transportů v době druhé světové války. V první části dne věnované Učiteli národů jsme měli možnost blíže poznat příběh jeho života a okolnosti vzniku jeho literárních děl. V muzeu věnovaném jemu i historii Uherského Brodu nás paní průvodkyně seznámily s rodokmenem Komenského i se strastmi, které ho v životě potkaly.
» číst více

Návštěva Světa techniky

30. 4. 2018
Ve středu 11. 4. 2018 se naše třída společně s paní profesorkou Drobíkovou zúčastnila dvou velice zajímavých, dobře připravených a zároveň zábavných přednášek ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a postupně se zúčastnili programů s názvem Záhada jaderné elektrárny a Chemická pitva vody. Moji skupinku nejdříve čekal náročný úkol, a to dostat se ven z jaderné elektrárny, kde nastaly neočekávané potíže.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.