Novinky

» číst více

Jeden den s posádkou Boeingu B-52 Stratofortress

19. 09. 2017
Den před zahájením Dnů NATO na nedalekém mošnovském letišti navštívila naše gymnázium kompletní pětičlenná posádka amerického Boeingu B-52 Stratofortress ve složení dva piloti, dva navigátoři a jeden důstojník elektronického boje. Američané představili svou náročnou práci, která je většinou založena na cvičení. Hovořili o délce studia a nezbytných vlastnostech, kterými musí každý člen posádky bezpodmínečně disponovat. Nejtěžší je pro ně samozřejmě skutečnost, že nemají dostatek času na svou rodinu.

Den otevřených dveří Krajského úřadu

19. 09. 2017
Ve čtvrtek 28. září se v době od 9.30 do 13.30 hod. koná Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje na adrese ul. 28 října 117, Ostrava. Programová náplň je uvedena v letáku ke stažení.
» číst více

15. září 1867 – a 150 let poté

18. 09. 2017
Dílo málokterého autora je spjato s naším regionem tak úzce jako Slezské písně Petra Bezruče, barda a básníka svébytného stylu. Autorovu osobnost i tvorbu si symbolicky přesně v den 150. výročí autorova narození, 15. září, připomněli studenti 3. B exkurzí do opavského Památníku Petra Bezruče, kde kromě stálé expozice navštívili i výstavu výtvarných děl inspirovaných nejslavnější básníkovou sbírkou.
» číst více

Do závodu, do muzea i do depozitu na koncepty aneb Škoda nikdy nezklame

14. 09. 2017
Asi pro žádného „Škodovkáře“ není tajemstvím, že automobilka Škoda disponuje od roku 1995 vlastním muzeem, plně srovnatelným s muzei ostatních automobilek. V prostorách hlavní budovy je možno zhlédnout pravidelně modernizovanou expozici, která čítá nejeden model škodovek, který mladé návštěvníky i pamětníky chytne za srdce. Lákavost celé expozice nemálo zvyšuje sekce restaurátorské dílny, která názorně ukazuje proces generální rekonstrukce vozů v „nálezovém stavu“, či sekce sportovních speciálů.

Nepiš si taháky, ale dělej to, co tě baví

04. 09. 2017
Přemýšleli jste někdy nad možností studovat vysokou školu v zahraničí? Pokud ještě ne, možná by vás přesvědčil se nad touto možností vážně zamyslet pan Jiří Mravec, který studuje prvním rokem na University of Warwick a přišel se na konci června podělit o své zkušenosti se studenty tříd 3. E a 4. E.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.