Novinky

» číst více

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

10. 10. 2017
Naše škola bude pořádat přípravné kurzy k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka, a to v období od ledna 2018 do začátku dubna 2018 v úterky a čtvrtky. Podrobnější informace (termíny, platba, způsob přihlášení) budou následovat.
» číst více

Volby do školské rady

05. 10. 2017
Na základě § 167 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), vyhlašuje přípravný výbor volby členů Školské rady při Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida, příspěvková organizace.

JGPT v Irsku

03. 10. 2017
Dne 9. 9. 2017 krátce po půlnoci se vydalo 45 studentů Jazykového gymnázia Pavla Tigrida na cestu k druhému největšímu z Britských ostrovů, který se pyšní přívlastkem zelený či smaragdový, tedy k Irsku. Po celodenní zastávce v Londýně, po přesunu přes Anglii a Wales jsme trajektem zdolali rozbouřené Irské moře a konečně mohli vstoupit na území Irska, respektive Irské republiky. Program zájezdu nabídl směsici historicky významných pamětihodností a přírodních krás této země.
» číst více

Pozdravy ze Švýcarska

02. 10. 2017
Školní poznávací zájezd nám začal 10. září 2017 odjezdem z Ostravy. Cesta autobusem sice trvala patnáct hodin, ale se skvělou partou se to dalo vydržet. V brzkých ranních hodinách jsme přejížděli trajektem přes Bodamské jezero a na palubě jsme mohli sledovat krásný východ slunce, i když nám při něm mrzly nosy.
» číst více

Adaptační kurz po čtyřicítce...

02. 10. 2017
Milá maminko, je to pár dní, co jsem se vrátil z tzv. adaptačního kurzu a jsem nadšen! Ve škole už sice trčím víc jak 20 let, a tak jsem adaptovaný na leccos, shora i zezdola, zezadu i čelem... přece jen se ale našla skulinka, kam se tři dny strávené se studenty 1.A a 1.B na chatě Mečová vešly. Musím se přiznat, že jsem odjížděl s drobnými obavami, abych nemusel poslouchat nudné přednášky z protidrogové prevence a bezpečnosti práce, či hrát nějaké seznamovací hry s lístečkem nalepeným na čele, spát v devět a bodovat pořádek na pokojích.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.