Novinky

» číst více

Cérémonie de remise des diplômes du DELF scolaire

16. 4. 2018
Vendredi 9 mars 2018 n’a pas seulement été le jour des vacances. :-) Les élèves du Lycée Pavel Tigrid ont été récompensés pour leur réussite aux examens du DELF scolaire. 12 diplômes de DELF B1 et 13 diplômes de DELF B2 ont été remis des mains de l’attachée de coopération pour le français en République tchèque madame Françoise Rousseau, en présence de la coordinatrice des Alliances françaises madame Rosanna Segreto et de nombreux parents et amis venus applaudir les lauréats, dans les nouveaux locaux de l’Alliance française d’Ostrava.
» číst více

Skvělý úspěch našich francouzštinářů v krajském kole konverzační soutěže

12. 4. 2018
Podobně jako v loňském školním roce si studenti, kteří postoupili do krajského kola olympiády ve francouzské konverzaci, i letos odnesli z této soutěže vavříny. Máme dva vítěze: Adama Zonču z 2. E (kategorie A2) a Františka Beštu z 3. A (kategorie B1). Kateřina Kučerová z 3. E vybojovala krásné druhé místo v kategorii B2 a neztratil se ani Nikolaj Najdenov z 2. E, který se umístil na pěkném šestém místě v kategorii A1.
» číst více

Pražský studentský summit

4. 4. 2018
Ve dnech 8.–12. března 2018 jsem se podruhé zúčastnila závěrečné konference již 23. ročníku Pražského studentského summitu. Pražský studentský summit je celoroční vzdělávací projekt pro více než 300 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. Jedná se o simulaci mezinárodních organizací jako OSN, EU a NATO. V letošním roce jsem se zhostila role delegátky v modelu OSN za stát Súdán ve Výboru pro odzbrojení a mezinárodní bezpečnost (DISEC). Ve čtvrtek 8. března jsem se tedy se zbylou delegací vydala na súdánské velvyslanectví v Praze.
» číst více

Staň se spisovatelem aneb Ateliér tvůrčího psaní

28. 3. 2018
Ve dnech 16.–18. března 2018 jsem se zúčastnil akce nazvané Ateliér tvůrčího psaní, kterou pořádala nezisková organizace Celé Česko čte dětem. Program byl založen na workshopech se spisovatelkou Alenou Ježkovou, jež je autorkou např. knihy Dračí polévka. Během těchto workshopů jsme pracovali jak s texty paní Ježkové, tak s našimi vlastními, které jsme upravovali a vylepšovali. Probírali jsme také, jak knihy vznikají, jak co nejlépe v textu vyjádřit emoce, jak jej upravit, aby dával smysl a dobře se četl…
» číst více

Konverzační maraton

19. 3. 2018
Ve středu 7. 3. jsme na našem gymnáziu přivítali vzácnou návštěvu osmi studentů z univerzity v Chicagu ve státě Illinois. Díky jejich velkému nasazení a času, který nám věnovali, dostalo více než 150 žáků možnost nenucené anglické konverzace s rodilými mluvčími. Po úvodních seznamovacích hrách se vytvořily malé skupinky, ve kterých se diskutovalo o zajímavých tématech.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.