Novinky

» číst více

Journée canadienne à l’Université d’Ostrava – Kanadský den na Ostravské univerzitě

24. 4. 2018
Ve čtvrtek 19. 4. 2018 jsme se na Filozofické fakultě Ostravské univerzity zúčastnili Studentské vědecké konference, na kterou katedra romanistiky již několik let zve také středoškolské studenty. Letošní název konference zněl „Kanadský den“ – téma zajímavé, nevšední, lákavé… Vše začalo v učebně č. 205, kde od samého počátku panovala přátelská atmosféra. Konferenci zahájil děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Následoval příspěvek pana Bruna Courbona, profesora z Université Laval v Kanadě, který nás zasvětil do problematiky francouzštiny v Québecu a její občasné nevyzpytatelnosti. Po vyslechnutí zajímavé přednášky následovala krátká přestávka: pause-café.
» číst více

Den s profesionálními hasiči ve Frýdku-Místku

20. 4. 2018
V pátek 13. dubna se pro naše studenty otevřely brány Školního výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky ve Frýdku-Místku. Smyslem celé akce bylo přiblížit studentům možnost, jak v pracovní oblasti využít znalosti cizích jazyků a zároveň rozvíjet fyzické schopnosti. Speciálně pro naše studenty byl připraven program, v kterého se seznámili se všemi výukovými pracovišti frýdeckého střediska.
» číst více

Tieto gymnazistům

19. 4. 2018
V minulém týdnu se v rámci školního akčního plánu, který obsahuje aktivní podporu profesní profilace našich studentů, uskutečnila exkurze do jedné z největších IT firem v republice. Zajímavou přednášku o historii, současných a budoucích strategiích rozvoje firmy, o pracovních příležitostech a možnostech uplatnění zejména jazykově vzdělaných studentů odprezentoval Mgr. Michal Křemen.
» číst více

Naši studenti účastníky Science show na VŠB-TU

18. 4. 2018
V pátek 13. 4. 2018 se konala na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava Science show v anglickém jazyce. Performeři a popularizátoři vědy z celé Evropy předváděli své pokusy a experimenty. Akce se zúčastnilo 70 studentů naší školy a šest z nich se zapojilo do aktivní prezentace v anglickém jazyce přímo na pódiu. Prokázali tak, že se neztratí ani ve světě fyziky a nebojí se vystupovat před širokou veřejností.
» číst více

Cérémonie de remise des diplômes du DELF scolaire

16. 4. 2018
Vendredi 9 mars 2018 n’a pas seulement été le jour des vacances. :-) Les élèves du Lycée Pavel Tigrid ont été récompensés pour leur réussite aux examens du DELF scolaire. 12 diplômes de DELF B1 et 13 diplômes de DELF B2 ont été remis des mains de l’attachée de coopération pour le français en République tchèque madame Françoise Rousseau, en présence de la coordinatrice des Alliances françaises madame Rosanna Segreto et de nombreux parents et amis venus applaudir les lauréats, dans les nouveaux locaux de l’Alliance française d’Ostrava.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.