Novinky

» číst více

Den otevřených dveří na jazykovém gymnáziu už tuto sobotu od 9 hodin!

04. 11. 2017
Rádi bychom Vás pozvali na Den otevřených dveří, který se bude konat v prostorách naší školy v sobotu 4. 11. 2017 od 9 do 13 h. Přijďte nasát atmosféru naší školy, prohlédnout si učebny, popovídat si s našimi studenty a s vyučujícími, popřípadě si vyzkoušet různé aktivity z vyučovacích hodin. Dozvíte se vše důležité o studiu na naší škole.
» číst více

Kouzelná Andalusie

02. 11. 2017
Na přelomu září a října se naši studenti společně se studenty Wichterlova gymnázia vypravili na poznávací zájezd do Španělska, tentokrát až na jih – do Andalusie. Cesta tam byla dlouhá a náročná. Ujeli jsme tři tisíce kilometrů a v autobuse jsme strávili dvě noci. První zastávka nás čekala v Barceloně – hlavním městě Katalánska. Mnozí studenti už toto město navštívili v minulosti, avšak tentokrát jsme všichni mohli na vlastní kůži pocítit atmosféru předvečera referenda o katalánské nezávislosti.
» číst více

Letní pracovní stáž v Bretani

02. 11. 2017
Vysoké útesy, kamenné domečky, silný vítr a nepředvídatelné počasí: ano, to vše je Bretaň. V průběhu června 2017 se sedm studentů Jazykového gymnázia Pavla Tigrida vydává do nejzápadnějšího cípu Francie a zároveň i Evropy, do Bretaně. Sedm odvážných má už podepsané smlouvy na příští dva měsíce, plné práce a nových dobrodružství.
» číst více

Cizinecká policie studentům – workshop v rámci oslav Tigrid stoletý

01. 11. 2017
U příležitosti oslav nedožitého stého výročí narození Pavla Tigrida se v prostorách gymnázia uskutečnila přednáška Cizinecké policie Ostrava týkající se současné uprchlické krize, která vztáhla historickou paralelu dneška k exilu Pavla Tigrida ve Francii.
» číst více

Volby do školské rady a kandidátní listina

25. 10. 2017
Na základě § 167 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), vyhlašuje přípravný výbor volby členů Školské rady při Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida, příspěvková organizace.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.