Novinky

» číst více

Journée de la francophonie – Den frankofonie

1. 5. 2018
Středeční odpoledne (18. 4. 2018) patřilo příznivcům francouzštiny na našem gymnáziu. Konal se Journée de la francophonie, český Den frankofonie. Studenti měli možnost přidat se k l’Atelier gastronomique a pomoci s přípravou menu, které poté samozřejmě za odměnu mohli sníst. Šéfkuchařem byl náš bývalý učitel François Bouillet. Ten, kdo neměl chuť na bagetu s hrachovou pomazánkou nebo slanou či sladkou palačinku, se mohl zúčastnit turnaje ve známé hře pétanque na školním hřišti.
» číst více

Exkurze do Uherského Brodu

30. 4. 2018
Ve středu 11. dubna 2018 se třídy 1.A a 3.E vydaly vlakem do Uherského Brodu. Vyrazili jsme po stopách Jana Amose Komenského a v projektu IWalks Mgr. Marcela Mahdala jsme toto město prozkoumali očima pamětníků židovských transportů v době druhé světové války. V první části dne věnované Učiteli národů jsme měli možnost blíže poznat příběh jeho života a okolnosti vzniku jeho literárních děl. V muzeu věnovaném jemu i historii Uherského Brodu nás paní průvodkyně seznámily s rodokmenem Komenského i se strastmi, které ho v životě potkaly.
» číst více

Návštěva Světa techniky

30. 4. 2018
Ve středu 11. 4. 2018 se naše třída společně s paní profesorkou Drobíkovou zúčastnila dvou velice zajímavých, dobře připravených a zároveň zábavných přednášek ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a postupně se zúčastnili programů s názvem Záhada jaderné elektrárny a Chemická pitva vody. Moji skupinku nejdříve čekal náročný úkol, a to dostat se ven z jaderné elektrárny, kde nastaly neočekávané potíže.
» číst více

Úspěch v jubilejním 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti

30. 4. 2018
Desítky hodin shromažďování podkladů, psaní, konzultací nebo příprav na obhajobu… To vše podstupují studenti, kteří se rozhodnou mimo své gymnaziální povinnosti zapojit do Středoškolské odborné činnosti (SOČ) a napsat svou první vědeckou práci. SOČ je však také skvělou přípravou na budoucí studium na univerzitě a nabízí možnost seznámit se se zajímavými lidmi.
» číst více

Žáci 2.E navštívili Dům umění v Ostravě

25. 4. 2018
Po překročení prahu Domu umění 11. 4. 2018 objevila třída 2.E jiný svět – svět umění. Moderní architektura kombinovaná s výtvarnými díly vytvořila pestré prostředí, které nám bylo představeno naší průvodkyní paní Mgr. Janou Sedlákovou. „Napřed uhořet“ – tento název vystihuje společné znaky dvou umělců prezentujících svá díla na výstavě. Jak fotograf Ivan Pinkava, tak sochař Eliáš Dolejší jsou opravdu zapálení pro svou tvorbu. Ve výstavních prostorách nás zaujalo hned několik objektů. Místnosti dominovaly sochy, na jejichž tvorbu autor použil pryskyřici a odpadní materiály.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.