Novinky

» číst více

Pražský studentský summit

4. 4. 2018
Ve dnech 8.–12. března 2018 jsem se podruhé zúčastnila závěrečné konference již 23. ročníku Pražského studentského summitu. Pražský studentský summit je celoroční vzdělávací projekt pro více než 300 studentů středních i vysokých škol z celé České republiky, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. Jedná se o simulaci mezinárodních organizací jako OSN, EU a NATO. V letošním roce jsem se zhostila role delegátky v modelu OSN za stát Súdán ve Výboru pro odzbrojení a mezinárodní bezpečnost (DISEC). Ve čtvrtek 8. března jsem se tedy se zbylou delegací vydala na súdánské velvyslanectví v Praze.
» číst více

Staň se spisovatelem aneb Ateliér tvůrčího psaní

28. 3. 2018
Ve dnech 16.–18. března 2018 jsem se zúčastnil akce nazvané Ateliér tvůrčího psaní, kterou pořádala nezisková organizace Celé Česko čte dětem. Program byl založen na workshopech se spisovatelkou Alenou Ježkovou, jež je autorkou např. knihy Dračí polévka. Během těchto workshopů jsme pracovali jak s texty paní Ježkové, tak s našimi vlastními, které jsme upravovali a vylepšovali. Probírali jsme také, jak knihy vznikají, jak co nejlépe v textu vyjádřit emoce, jak jej upravit, aby dával smysl a dobře se četl...
» číst více

Konverzační maraton

19. 3. 2018
Ve středu 7. 3. jsme na našem gymnáziu přivítali vzácnou návštěvu osmi studentů z univerzity v Chicagu ve státě Illinois. Díky jejich velkému nasazení a času, který nám věnovali, dostalo více než 150 žáků možnost nenucené anglické konverzace s rodilými mluvčími. Po úvodních seznamovacích hrách se vytvořily malé skupinky, ve kterých se diskutovalo o zajímavých tématech.
» číst více

Umíte poskytnout první pomoc?

19. 2. 2018
Poskytnout člověku první pomoc je jednou z povinností každého občana. Bohužel často ani netušíme, jak se máme správně zachovat v různých situacích, kterých můžeme být každý den svědky. A proto často jen zavoláme na známé číslo 155 a promarníme drahocenné minuty čekáním na příjezd sanitky. To je ale třeba změnit. V rámci tématu zdraví a nemoci zpracovala 4. E v hodinách anglického jazyka projekt, díky němuž máme všichni větší šanci dočkat se rychlejší laické pomoci.

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

19. 2. 2018
Dne 12. 2. 2017 se ve Středisku volného času na Ostrčilově ulici konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce. Mezi soutěžícími byly i dvě žákyně našeho gymnázia. V kategorii II. B naši školu reprezentovala Markéta Peřichová (2. E) a v kategorii III. A Alice Sklenářová (2. C), která opravdu ukázala, co umí, a skončila těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.