Novinky

» číst více

Třídní výlet do Prahy

13. 11. 2017
Výlet začal 16. října ráno, celá třída jsme se na něj už dlouho těšili. Čekala nás cesta do Prahy a v Praze uložení zavazadel v hotelu. Následně jsme zavítali do Židovského města, kterým nás provázela paní průvodkyně. Prohlídka byla zajímavá a poučná. Odpoledne jsme se přemístili na Staroměstské náměstí a prohlédli jsme si centrum Prahy. Večer jsme absolvovali náročnou procházku na Vítkov, kde nás kromě jezdecké sochy zaujal i neuvěřitelný výhled na noční Prahu.
» číst více

Holky jsou jedničky

10. 11. 2017
Házenkářky naší školy navázaly na své úspěchy před dvěma lety a opět postoupily do krajského finále středních škol, ve kterém jednoznačně zvítězily. Dne 22. 11. se zúčastní kvalifikace na republikové finále.
» číst více

Studenti fyzikálního semináře na VŠB-TU

10. 11. 2017
Dne 1. 11. 2017 jsme měli možnost zhlédnout velmi zajímavou show, kterou pro nás uspořádalo Výzkumné energetické centrum v Ostravě, přesněji Ing. Jiří Horák alias Smokeman. Celá přednáška se točila kolem energie a její přeměny. Jako jedna z mála přednášek byla udělána velmi interaktivně, všichni se mohli zapojit a vyzkoušet si různé pokusy.
» číst více

Přípravné kurzy pro žáky 7. a 9. tříd

10. 11. 2017
Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace, bude i v letošním školním roce pořádat již tradiční intenzivní přípravné kurzy z matematiky a českého jazyka pro přijímací zkoušky na střední školy pro žáky sedmých i devátých tříd. Hlavním cílem přípravných kurzů je procvičit typové úlohy objevující se každoročně v testech matematiky a jazyka českého, zopakovat základní učivo a procvičit jej na dalších příkladech. Součástí přípravných kurzů je rovněž práce s ilustračními testy obou předmětů, které vytvořilo přímo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání.
» číst více

Žijeme také sportem!

9. 11. 2017
V pondělí 6. listopadu se na Biskupském gymnáziu konala soutěž ve skoku vysokém, které se zúčastnily naše studentky Nikola Steinová a Kristýna Kupcová. Po výborných výkonech nestačily pouze na jedinou studentku Střední zdravotnické školy a obsadily 2. a 3. místo. Gratulujeme!
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.