Novinky

» číst více

Budapešťské setkání projektu Informace vs. manipulace

22. 12. 2017
Čtyři vybraní studenti naší školy se 8.–10. prosince 2017 zúčastnili konference v Budapešti. Jednalo se o první ze tří plánovaných setkání projektu „Informace vs. manipulace“ s podtitulem „Jak se postavit proti propagandě“. Celkově je do projektu zapojeno 9 našich studentů, všichni postupně vycestují na zahraniční setkání se všemi školami, které se na této aktivitě podílejí. Cílem jejich práce bude vymyslet, zrealizovat a propagovat školní projekt zaměřený na události v Československu v roce 1968. Schůzky v Budapešti, v Gdyni a ve Varšavě je mají na tento jejich projekt náležitě připravit.
» číst více

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

20. 12. 2017
Rekordní množství soutěžících se na našem gymnáziu utkalo v řešení nelehkých úkolů Olympiády v českém jazyce. V kategorii studentů nižšího gymnázia se na prvním místě umístila Lucie Nováková (2. E), následovaná Tomášem Novákem (2. E) a Karolínou Štverkovou (1. E). Ve velmi těsném souboji znalostí a dovedností v druhé kategorii zvítězila Tereza Juráňová (2. A), druhé místo obsadila Romana Foltasová (3. A) a o třetí příčku se dělí Eva Pavlíková (5. E) s Alicí Sklenářovou (2. C).
» číst více

I vy se můžete zasadit o lidská práva!

19. 12. 2017
Přijďte ve středu 20. 12. 2017 do jídelny podpořit vězně svědomí. Napište věznitelům nebo podpořte dopisem rodiny vězněných. Maraton psaní dopisů je celosvětová kampaň, kterou u nás pořádá česká pobočka Amnesty International. Zájemci z řad studentů ručně píšou dopisy, kterým pomáhají nespravedlivě vězněným a utlačovaným obráncům lidských práv.
» číst více

3e édition de nos soirées bretonnes à l’Alliance française d’Ostrava

19. 12. 2017
Pour la 3e année consécutive, 7 élèves du Lycée Pavel Tigrid sont partis en Bretagne en stage professionnel dans le domaine du tourisme et de l’hôtellerie pendant 3 mois environ, entre juin et août. A leur retour, ils ont élaboré des présentations sur leur travail et leurs voyages dans le Morbihan et les environs. Dans le cadre de l’Automne français à Ostrava, le jeudi 19 octobre au soir, Jana, Míša, David, Alena, Iva, Tereza ont présenté au public de l’Alliance française leurs stages, leurs voyages et ont partagé avec eux leurs impressions et leurs souvenirs de Bretagne.
» číst více

Známá i neznámá Olomouc

18. 12. 2017
Nejvýznamnější středověké město Moravy se stalo cílem předvánoční exkurze třídy 3. B, a přestože se Olomouc nachází sotva hodinu jízdy od Ostravy, mnozí měli vůbec první možnost seznámit se s jejím kulturním bohatstvím. První kroky studentů směřovaly na Svatý Kopeček, jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie, kde si připomněli také související osobnost a dílo básníka Jiřího Wolkera.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.