Novinky

» číst více

Úspěch na univerzitě v Pardubicích

21. 5. 2018
Před několika měsíci nás paní učitelka ZSV informovala o možnosti zúčastnit se soutěže Člověk a společnost, vyhlášené Filozofickou fakultou Univerzity Pardubice. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to esej, výzkum a audiovizuální dílo. Tématem byly problémy řešené společností v dnešní době. Se zájemci jsme tedy pracovali na přípravě soutěžních prací. Přestože jsem teprve studentkou 1. ročníku, vypracovala jsem esej a po konzultacích s paní profesorkou jej také odeslala. Tématem mé eseje s názvem „Není už pozdě na změnu?“ bylo globální oteplování a související okolnosti.
» číst více

Projekt Erasmus+ třetím rokem na naší škole

14. 5. 2018
„Chceš-li poznat svou zem, musíš od ní co nejdál,“ praví jedno moudro, a tak se několik studentů němčiny podívalo v rámci projektu Erasmus+ v posledním dubnovém týdnu do Chorvatska. Stačilo pět dní, abychom zjistili, že oproti Maďarům jsme mnohem dochvilnější a že řízky umí i Chorvati. Kromě porovnávání kultur jsme se také učili novým věcem. Psali jsme hlaholicí a tančili jsme chorvatské lidové tance. Nevyužili jsme jen angličtinu a němčinu, ale naučili jsme se i několik chorvatských, lotyšských a maďarských slovíček a na oplátku jsme zase my seznámili naše nové kamarády s češtinou.
» číst více

Âge, voyage et paysage

10. 5. 2018
To je název básně francouzského autora Roberta Desnose, s jejíž interpretací zvítězila Jana Burdová z 5.E ve školním kole Soutěže v hlasitém čtení frankofonní poezie. Druhé místo v této soutěži získala Eliška Stašová z 3.E s verši Marianne Cohnové „Je trahirai demain“ a jako třetí se umístila Kateřina Kučerová z 3.E s básní Jacquese Préverta „Familiale“.
» číst více

Simulace jednání zastupitelstva

3. 5. 2018
Dne 10. 4. 2018 jsem se s několika dalšími studenty našeho gymnázia zúčastnil simulace jednání zastupitelstva Moravskoslezského kraje v budově Krajského úřadu v Ostravě. Tuto akci pořádala organizace Mladí demokraté. Nejprve jsme měli možnost vyslechnout přednášku náměstka hejtmana kraje a diskutovat s ním o situaci v oblasti školství v Moravskoslezském kraji a v České republice. Krátce po přednášce jsme dostali jmenovky a rozdělili se do „politických stran“.
» číst více

Journée de la francophonie – Den frankofonie

1. 5. 2018
Středeční odpoledne (18. 4. 2018) patřilo příznivcům francouzštiny na našem gymnáziu. Konal se Journée de la francophonie, český Den frankofonie. Studenti měli možnost přidat se k l’Atelier gastronomique a pomoci s přípravou menu, které poté samozřejmě za odměnu mohli sníst. Šéfkuchařem byl náš bývalý učitel François Bouillet. Ten, kdo neměl chuť na bagetu s hrachovou pomazánkou nebo slanou či sladkou palačinku, se mohl zúčastnit turnaje ve známé hře pétanque na školním hřišti.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.