Novinky

» číst více

Helax gymnáziu

6. 11. 2017
Den otevřených dveří patří v každé vzdělávací instituci mezi nevšední dny školního či akademického roku. Naším mediálním partnerem Dne otevřených dveří se stalo taneční rádio Helax, které již druhým rokem připravilo mediální kampaň za mimořádně lukrativních podmínek.
» číst více

Kouzelná Andalusie

2. 11. 2017
Na přelomu září a října se naši studenti společně se studenty Wichterlova gymnázia vypravili na poznávací zájezd do Španělska, tentokrát až na jih – do Andalusie. Cesta tam byla dlouhá a náročná. Ujeli jsme tři tisíce kilometrů a v autobuse jsme strávili dvě noci. První zastávka nás čekala v Barceloně – hlavním městě Katalánska. Mnozí studenti už toto město navštívili v minulosti, avšak tentokrát jsme všichni mohli na vlastní kůži pocítit atmosféru předvečera referenda o katalánské nezávislosti.
» číst více

Letní pracovní stáž v Bretani

2. 11. 2017
Vysoké útesy, kamenné domečky, silný vítr a nepředvídatelné počasí: ano, to vše je Bretaň. V průběhu června 2017 se sedm studentů Jazykového gymnázia Pavla Tigrida vydává do nejzápadnějšího cípu Francie a zároveň i Evropy, do Bretaně. Sedm odvážných má už podepsané smlouvy na příští dva měsíce, plné práce a nových dobrodružství.
» číst více

Cizinecká policie studentům – workshop v rámci oslav Tigrid stoletý

1. 11. 2017
U příležitosti oslav nedožitého stého výročí narození Pavla Tigrida se v prostorách gymnázia uskutečnila přednáška Cizinecké policie Ostrava týkající se současné uprchlické krize, která vztáhla historickou paralelu dneška k exilu Pavla Tigrida ve Francii.
» číst více

Volby do školské rady a kandidátní listina

25. 10. 2017
Na základě § 167 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), vyhlašuje přípravný výbor volby členů Školské rady při Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida, příspěvková organizace.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.