Novinky

» číst více

Den s profesionálními hasiči ve Frýdku-Místku

20. 4. 2018
V pátek 13. dubna se pro naše studenty otevřely brány Školního výcvikového zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky ve Frýdku-Místku. Smyslem celé akce bylo přiblížit studentům možnost, jak v pracovní oblasti využít znalosti cizích jazyků a zároveň rozvíjet fyzické schopnosti. Speciálně pro naše studenty byl připraven program, v kterého se seznámili se všemi výukovými pracovišti frýdeckého střediska.
» číst více

Tieto gymnazistům

19. 4. 2018
V minulém týdnu se v rámci školního akčního plánu, který obsahuje aktivní podporu profesní profilace našich studentů, uskutečnila exkurze do jedné z největších IT firem v republice. Zajímavou přednášku o historii, současných a budoucích strategiích rozvoje firmy, o pracovních příležitostech a možnostech uplatnění zejména jazykově vzdělaných studentů odprezentoval Mgr. Michal Křemen.
» číst více

Naši studenti účastníky Science show na VŠB-TU

18. 4. 2018
V pátek 13. 4. 2018 se konala na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava Science show v anglickém jazyce. Performeři a popularizátoři vědy z celé Evropy předváděli své pokusy a experimenty. Akce se zúčastnilo 70 studentů naší školy a šest z nich se zapojilo do aktivní prezentace v anglickém jazyce přímo na pódiu. Prokázali tak, že se neztratí ani ve světě fyziky a nebojí se vystupovat před širokou veřejností.
» číst více

Cérémonie de remise des diplômes du DELF scolaire

16. 4. 2018
Vendredi 9 mars 2018 n’a pas seulement été le jour des vacances. :-) Les élèves du Lycée Pavel Tigrid ont été récompensés pour leur réussite aux examens du DELF scolaire. 12 diplômes de DELF B1 et 13 diplômes de DELF B2 ont été remis des mains de l’attachée de coopération pour le français en République tchèque madame Françoise Rousseau, en présence de la coordinatrice des Alliances françaises madame Rosanna Segreto et de nombreux parents et amis venus applaudir les lauréats, dans les nouveaux locaux de l’Alliance française d’Ostrava.
» číst více

Skvělý úspěch našich francouzštinářů v krajském kole konverzační soutěže

12. 4. 2018
Podobně jako v loňském školním roce si studenti, kteří postoupili do krajského kola olympiády ve francouzské konverzaci, i letos odnesli z této soutěže vavříny. Máme dva vítěze: Adama Zonču z 2. E (kategorie A2) a Františka Beštu z 3. A (kategorie B1). Kateřina Kučerová z 3. E vybojovala krásné druhé místo v kategorii B2 a neztratil se ani Nikolaj Najdenov z 2. E, který se umístil na pěkném šestém místě v kategorii A1.
RSS (Rich Site Summary) Novinky můžete odebírat přes RSS.